Hírek
Számos innovációval tekint a jövőbe a Schaeffler
A Bühlben megrendezett 12. Schaeffler-kollokvium több mint 300 vevőnek mutatták be a fenntartható mobilitást. A rendezvényen a résztvevők innovatív megoldásokat láthattak az e-mobilitás, a futóműrendszerek és a hidrogéntechnológia területéről. Globális rendezvénysorozat indult további programokkal Amerikában, Kínában és Japánban.
Hogyan lehetnek még zöldebbek épületeink?
Az építőipar szén-dioxid kibocsátásának drasztikus csökkentését segíti az a kalkulátor, amit a Schneider Electric, az építési és épületinformációs modellező (BIM) szoftvereket fejlesztő RIB, és az eszközt fejlesztő Building Transparency tett elérhetővé a közelmúltban. A „szén-dioxid kalkulátor” olyan környezetvédelmi terméknyilatkozatokat tartalmaz, melyek alkalmazásával az építőanyag-beszerzők, fejlesztők, illetve kivitelezők a teljes tervezési és építési folyamatban nyomon követhetik a felhasznált anyagok karbonlábnyomát, és az információk birtokában törekedhetnek az építőipar karbonsemlegesítésére. Becslések szerint a globális szén-dioxid-kibocsátás mintegy 40 százalékáért felelősek az épületek és azok építési folyamatai.
AMÍG A FÖLD KEREK, MINDIG LESZNEK KLIKKEREK!
Bár könnyen megeshet az emberrel, hogy 12 évnyi hallgatói jogviszony és 4 teljesen különböző képzés alatt három magyarországi egyetemen egyszer sem találkozik az előadások interaktívvá tételére használt eszközökkel, a klikkerekkel, olvasóink beszámolóiból az látszik, hogy igenis vannak hazai felsőoktatási intézmények. vállalatok, rendezvények, ahol használnak olyan alkalmazásokat, amikkel be tudják vonni a hallgatókat az órák menetébe.
Kihirdették az idei Vodafone Digitális Díj nyerteseit
Kéz-ortézis, nyelvtanulást segítő szoftver és idősek számára készített videóhívó gomb is található az idei díjazottak között. A Vodafone Magyarország Alapítvány által kiírt, 15 millió forint összdíjazású pályázatra olyan projektekkel lehetett nevezni, melyek a digitalizáció segítségével kínálnak megoldást napjaink legégetőbb kihívásaira. Ebben az évben összesen 118 pályázat érkezett három kategóriában (Digitális Társadalom, Digitális Esélyegyenlőség, Környezetvédelem és Fenntarthatóság), továbbá egy Inkubációs Különdíjat is kiosztottak.
Ipari szimulációs szoftver segítheti az elektromobilitási kutatásokat
A villamos gépekkel és az elektrodinamikával kapcsolatos munkákban használható, rendkívül korszerű ipari szimulációs szoftverről tartott ingyenes konferenciának és képzésnek adott helyet az elektromos járművekkel kapcsolatos kutatásokban is egyre meghatározóbb szerepet betöltő Széchenyi István Egyetem. A rendezvényen az intézmény kutatói, valamint partnercégek munkatársai fejlesztették tudásukat.
Elkészült az első DigiUp 4.0 kisfilm
A DigiUp 4.0 projekt keretében készülő filmsorozat első része a szombathelyi ELTE Savaria Műszaki Intézetet mutatja be, ahol innovatív környezetben, korszerű berendezésekkel, gyakrolatorientált képzéssel várják azokat a fiatalokat, akik magasszinten kívánják a műszaki tantárgyakat tanulni.
AZ AMAZON BEMUTATTA ELSŐ TELJESEN AUTONÓM ROBOTJÁT, AMELY A RAKTÁRI DOLGOZÓK MUNKÁJÁT IS KÉPES KIVÁLTANI
Az Egyesült Államok második legtöbb embert foglalkoztató magáncége az Amazon, amelynek folyamatos problémát okoz, hogy a munkavállalók jönnek-mennek. Jeff Bezos vállalata már attól tart, hogy két éven belül kifogyhat az amerikai raktáraiban alkalmazható emberekből – egy felmérés szerint az Amazon raktári dolgozói átlagosan 8 hónapot töltenek a cégnél, vagyis az egyes egységek állománya évente 150 százalékban cserélődik, ami kétszerese a kiskereskedelmi szektor átlagának.
Tíz startup képviseli Magyarországot a világ egyik legjelentősebb technológiai eseményén Torontóban
Washington/Torontó/Otawa, 2022. június 22., szerda (MTI) - Tíz startup képviseli Magyarországot a Collision konferencián, a világ egyik legjelentősebb technológiai eseményén Torontóban - mondta a közmédiának adott interjúban Vass-Salazar Mária, Magyarország ottawai nagykövete.
Peer review látogatás Zadarban a SKILLS+ projekt keretén belül
A Pannon Novum Nonprofit KFt. munkatársai, Eredicsné Ávár Krisztina és Regner Márta valamint a projektet a kezdetektől fogva támogató Pénzügyminisztérium osztályvezetője, Krivenkó Vikória június első napjaiban Zadarba utazott, hogy részt vegyen a SKILLS+ projekt keretében rendezett peer review látogatáson.
Külföldi piacszerzésben is segíti a hazai startupokat a Microsoft
Technológiát, értékesítési és együttműködési platformot, szakmai tanácsadást és a világ egyik legnagyobb partnerhálózatához való hozzáférést nyújtja a hazai startupoknak a Microsoft. A cég megbízásából elkészült kutatás, a Hungarian Startup Report szerint a magyar startupok közel kétharmada az értékesítést és az ügyfélszerzést tartja a legnagyobb kihívásnak, amellyel manapság szembesül. A legsikeresebb startupok árbevételük zömét külföldön realizálják.
Újból csökkent az IT-szakokra jelentkezők száma – tovább nőhet az informatikushiány
Az IVSZ szakértői által készített, az elmúlt 12 év jelentkezési, felvételi, beiskolázási és diplomaszerzési trendjeit feldolgozó elemzés az általános demográfiai és képzési trendek mellett az IT-szakokra, illetve a STEM-tanári szakokra jelentkezők (ezen belül az első helyen jelentkezők), a felvettek, a tanulmányaikat megkezdők, az oklevelet szerzettek számára vonatkozó hivatalos (OH) statisztikai adatok elemzésén túl vizsgálja a lemorzsolódás és a külföldre vándorlás trendjeit, továbbá előrejelzést ad a felvettek számának várható alakulására is.
Javaslatcsomagot készített az IVSZ a hazai digitalizáció felgyorsítása érdekében
Online sajtóeseményen ismertette az IVSZ – Szövetség a digitális gazdaságért azt a javaslatcsomagot, amelyet a tavaly ősszel bejelentett, Összefogás a digitális Magyarországért kezdeményezése keretében állított össze iparági szakértők bevonásával. A szövetség szerint a valós digitális fordulat, a vállalkozások korszerű technológiájának és a munkavállalók versenyképes tudásának a fejlesztése történelmi esélyt jelent Magyarország számára. Épp ezért a gazdaság minden szegletét átható, az oktatás elengedhetetlen digitalizációjától az ágazati digitalizációs programokon át, az innovációs ökoszisztéma fejlesztéséig, a nemzetközi együttműködések szorosabbra fűzéséig terjedő változásokra van szükség.