Hírek
Világító homlokzat és 3D betonnyomtató – Magyar cég innovációiért rajong a világ
Piros Attila, a Saint-Gobain Hungary vezérigazgatója a nyolcadik Bizalom Gálán vehette át a legmagasabb üzleti kategória nagydíját, a Leader Of The Year trófeát a nagyvállalati kategóriában. A díjazott vezető nemcsak a cége szakmai sikereire és innovációira büszke, de arra is, hogy munkatársai is a szívükön viselik a vállalat működését és a fenntarthatósági törekvéseiket.
Digitális mesevilág: magyar fejlesztés, külföldi terjeszkedés
A játékos neveléssel foglalkozó Plukkido ingyenes meseszövő applikációja újabb mérföldkőhöz érkezett, már nem csak magyarul, hanem németül is mesél az utakon. A díjnyertes app tervezőinek célja, hogy újabb és újabb fejlesztésekkel még szerethetőbbé, ezzel együtt pedig még inkább gyerek- és szülőbaráttá tegyék az alkalmazás szerkezetét és tartalmait, hogy az egyre több élethelyzetben legyen elérhető a családok számára. Tavasszal ezért elindult a Manó Útinapló és a népszerű otthoni funkciók is átalakultak.
Robotkutya volt az idei biztonsági konferencia egyik sztárja
A magyar biztonsági piac legkomplexebb rendezvénye zajlott március 20 és 22 között Esztergomban. Egy tucat kiállító mellett közel 300 résztvevő látogatta meg a Magyar Biztonsági Fórum díjátadóval egybekötött konferenciáját. Az esemény egyik sztárja egyértelműen egy robotkutya volt, aki még egy valódi bombakereső kutyával is lelkesen pózolt.
AI megoldás segítheti a vállalatokat dekarbonizációs céljaik megvalósításában
Egyre ambiciózusabb szén-dioxid-kibocsátáscsökkentési célokat fogalmaznak meg a vállalatok, azonban ahhoz, hogy érdemi lépéseket tegyenek a nettó zéró kibocsátás felé, precíz adatszolgáltatásra van szükségük: a mesterséges intelligencián alapuló megoldások már erre is megoldást nyújthatnak.
A nők jelenthetik a gyógyírt a fokozódó mérnök- és informatikus hiányra
Kétszeresére nőne a mérnök-informatikusok száma, ha ugyanannyi nő dolgozna az IKT-ágazatban mint férfi, ezért a nők szerepének növelése az iparágban kulcsfontosságú – hangzott el a Huawei „Women in Technology” országos pályaorientációs programjának záróeseményén.
Még nem látni a globális gazdasági válság végét: a laptopok piacán is érződik a hatás
Aki teheti ne halogasson, újabb drágulás várható
Miközben a három évvel ezelőtti Covid-19-es világjárvány jelentős lökést adott az IT-piacnak, addig a háborús hangulat ezt kicsit lelassította. A legnagyobb mozgás a használt laptopok és számítógépek piacán van, folyamatosan gazdát cserélnek az eszközök. Bár az infláció továbbra is rossz hatással van a fogyasztói vásárlóerőre és az eszközkiadásokra, a vállalati IT-kiadások összességében várhatóan erősek maradnak a 2023-as évben is.
Először jelentkezhetnek magyar vállalkozók az egyik legsikeresebb európai start-up programra
Idén már 22 országban nyílik meg az EIT Digital Venture Program
Idén először jelentkezhetnek magyar vállalkozások az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) korai fázisú start-upoknak szóló akcelerátorprogramjába. A nyolchetes, immár 124 cég elindulását elősegítő EIT Digital Venture Program keretében összesen akár 25 000 eurónyi támogatáshoz is juthatnak a legígéretesebb csapatok.
Közel 7 millió forintos összdíjért csaptak össze fiatal kódolók a maratoni versenyen
Közel 450 fiatal IT fejlesztő mérte össze tudását a hétvégén Budapesten és az online térben, hogy alig 3 nap alatt végigvigyenek egy teljes projektet az ötlettől egészen a kész fejlesztés bemutatásáig. A szervező CraftHub-hoz ezúttal a K&H, mint főtámogató partner, illetve a MetaPlayers és az IMK Consulting csatlakozott, hogy olyan kihívásokra keressék a legjobb megoldásokat, melyek a legtrendibb technológiák – mesterséges intelligencia, blokklánc, kriptovaluták – felhasználásával hoznak formabontó újításokat a web 3.0 világába. A győztesek a közel 20 ezer eurós összdíjazás mellett azzal a lehetőséggel térhettek haza, hogy nyertes ötleteiket a partnercégek a gyakorlatban is megvalósíthatják. A K&H HACK3 egyik legfontosabb célja éppen ez: közösen keresni az inspiráló technológiai innovációkat, hogy azok a mindennapi életben is változást hozzanak az emberek életébe.
DEUTSCHE TELEKOM innovációk az idei Mobil Világkiállításon
Deutsche Telekom a Mobile World Congress (MWC) idei eseményén az emberközpontú technológiát helyezi a középpontba. A "Giving Technology a Heartbeat" mottó alatt a vállalat 2023. február 27-től Barcelonában mutatja be a hálózatok és a digitális világ izgalmas innovációit.
Az üzleti folyamatok digitalizációja az alap, ami a sikeres vállalathoz kell 2023-ban?
Az elmúlt évek számtalan olyan eseményt hoztak az életünkbe, amiket korábban csak filmekben láthattunk. Mondhatni feje tetejére állt a világ. Mindeközben a technológiai és IT innovációk, újítások szüntelenül áradnak felénk. Sokszor nehéz kiigazodni a digitális világ trendjei között, de van néhány támpont, ami segítségünkre lehet.
Magyar nők és kisebbséghez tartozó vállalkozók jelentkezését
várja start-up programjára a Morgan Stanley
Tíz start-up részesülhet befektetésben és stratégiai tanácsadásban az Inclusive Ventures Lab programban
A cél, hogy csökkenjen a különböző hátterű vállalkozók között tátongó szakadék a finanszírozás terén is
Pozitív női példaképekkel népszerűsíti az IKT szektort az IVSZ és a WiTH
Átadták az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ) és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) együttműködésében meghirdetett „40 év feletti női példaképek a digitális gazdaság területén” pályázat díjait. A felhívásra olyan 40 év feletti nőket lehetett ajánlani, akik példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generációk és a karrierváltó nők számára, emellett munkájukon keresztül megismerhetjük a digitális gazdaság és a technológia (IKT) szektor lehetőségeit. A február 8-án, az EPAM Systems Székházban megrendezett gálán három kategóriában hirdettek nyertest, továbbá a szakmai zsűri egy különdíjat is átadott.
Még egy hétig jelentkezhetnek a fiatalok a Samsung és az EdisonKids idei versenyére
Február 20-ig jelentkezhetnek a csapatok a Samsung és az EdisonKids harmadik alkalommal induló Megoldások a holnapért kihívására. A diákok és tanáraik fenntarthatóság, a jövő oktatása és közösség kategóriában hozhatnak előremutató ötleteket, amellyel a 21. század problémáit orvosolnák. A program kiemelt célja, hogy a jelentkezők neves szakemberekkel közösen gondolkodjanak, dolgozzanak és fejlődjenek egy igazán inspiráló alkotóműhelyben. A leginkább előremutató ötletet prezentáló diákok, valamint tanáraik és iskolájuk 6 millió forint összértékben nyerhetnek Samsung készülékeket.
A jövő játékai egyszerre valósak és virtuálisak
Több mint 128 ország játékgyártói és -kereskedői találkoztak február 1. és 5. között a világ legnagyobb játékkiállításán, a Nürnbergi Nemzetközi Játékvásáron (Spielwarenmesse). A 2100 kiállító 58000 vendégnek mutatta be a játékipar új irányait, fókuszban a modern tudományokkal, a metaverzummal, a diverzitással és a fenntarthatósággal. A Mattel, a világ vezető játékgyártója, a Barbie megalkotója beszámolója az eseményről.
Eljöhet az idő, amikor már csak virtuálisan hordjuk a kedvenc zenekari pólónkat
Ki ne örülne egy olyan tárgynak, ami a kedvenc focicsapatára, énekesére vagy humoristájára emlékezteti? Egy magyar startupnak hála eddig soha nem látott formában szerezhetjük be ezeket a relikviákat - ráadásul úgy, hogy közben óvjuk a környezetünket is. A kezdeményezéshez a hazai sztárok közül elsőként Aranyosi Péter csatlakozott, tőle akár ingyenes pólót és bögrét is beszerezhetünk.
A tehetségek megtartása és a digitalizáció terén is kitörési pont lehet Magyarország számára a startup-ökoszisztéma fejlesztése
Bár Magyarország jó alapokkal rendelkezik egy erős, a gazdaságot dinamizáló startup-ökoszisztéma felépítéséhez, mégis le van maradva európai és régiós versenytársaitól ezen a téren. A McKinsey tanulmánya hét területet azonosított, amelyek erősebb startup-szektort, gyorsuló digitális átalakulást, növekvő foglalkoztatást és állami bevételeket eredményeznének.
Innováció és horror: a cég, ami a szemünk előtt forgatja fel a világot
Egyelőre ízlés dolga, hogy ki mit gondol a mesterséges intelligencia (AI) fejlődéséről. Lehet rettegni, hogy elveszi a munkánkat vagy egyenesen leigázza az emberiséget, de lehet akár bizakodni is, hogy megszabadít a munka terhétől, és megkönnyíti az életünket – ma még a legnagyobb techzsenik sem tudhatják, hová fut ki a dolog.
Versenyelőnyért harcolnak, de csak lassan haladnak a szamárlétrán
Szellemi tulajdon és innováció: a szakemberek szerint ezek teremthetnek versenyelőnyt a hazai kis és középvállalkozások számára. Az innovatív vállalkozások aránya javult az elmúlt években, azonban még mindig nem értük el a 10 évvel ezelőtti szinteket.