Hírek
35 milliárd forintos innovációs támogatási program indul
A héten lezárul a 35 milliárd forint keretösszegű új innovációs támogatási program társadalmi egyeztetése, a pályázat szeptember közepén jelenik meg - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára a tárca keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Dinamikusan fejlődik a Széchenyi-egyetem Neumann János Informatikai Szakkollégiuma
Bővülő partneri kapcsolatok, erősödő tudományos tevékenység és egyéni szakmai fejlődés – az elmúlt tanévben minden téren előrelépett a győri Széchenyi István Egyetemen működő Neumann János Informatikai Szakkollégium. A 2014-ben alakult hallgatói műhely egyre hangsúlyosabb szerepet tölt be a győri egyetemi közéletben, és újabb célt tűzött ki maga elé: az országos szakkollégiumi minősítés elérését
Megújult a bringások kedvenc appja: ha csak egy dolgot töltesz le biciklisként, ez legyen az!
Egy éves lett a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség (MAKETUSZ) ingyenesen letölthető Kerékpárosbarát applikációja, ez alatt az egy év alatt pedig folyamatosan figyelték a felhasználói visszajelzéseket, hogy az app minél jobban kiszolgálhassa a biciklisek igényeit.
Öt izgalmas, vízi sportokhoz köthető találmány
Hazánk élen jár a különböző vízi sportokban, ráadásul ezekhez és sok más vízparti tevékenységhez számtalan új találmány is kapcsolódik világszerte. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) összegyűjtötte az elmúlt évek legérdekesebb, vízi sportokhoz köthető találmányait itthonról és a nagyvilágból a hidroplán eBike kerékpártól a mentális és fizikális képességet fejlesztő vízi játékon át az okos vitorlásruháig.
A mesterséges intelligencia már az életünk része – még ha nem is tudunk róla!
A mesterséges intelligenciáról rengeteg vízió és spekuláció szárnyra kapott már. Sok közülük ijesztő jövőképet fest elénk, pedig a AI (Artificial Intelligence) már most is ott van a mindennapjainkban – még ha jelenleg nem is félelmeket ébresztő, hanem hasznos, és életünket megkönnyítő formában.
Újra kell gondolni a technológiai munkaerő-stratégiát
A mai, felgyorsult digitális környezetben a technológiai vállalatoknak folyamatos kihívást jelent a legjobb IT tehetségek bevonzása és megtartása. A képzett szakemberek megszerzésének képessége kulcsfontosságú a működés optimalizálására, az IT rendszerek modernizálására és a kiberbiztonság fejlesztésére fókuszáló szervezetek számára. A Deloitte 2023-as Global Technology Leadership Study tanulmánya a technológiai vállalatok előtt álló, munkaerővel kapcsolatos legfontosabb kihívásokat vizsgálja, és rámutat az átfogó technológiai munkaerő-stratégia kiépítésének jelentőségére.
Tovább erősödik Magyarország az egészségügyi innovációban
Három új partnerrel bővül az EIT Health egészségügyi innovációs hálózata Magyarországon. Az új tagok, a SmartHumed, a QTICS Medical és a Loginet egyedi szaktudással járulnak hozzá az EIT Health berkein belül zajló együttműködéshez. Az EIT Health, amelynek közép-, kelet- és dél-európai központja Budapesten működik, eddig hat neves magyar szervezettel épített ki gyümölcsöző együttműködést, köztük a Semmelweis Egyetemmel és a GE Healthcare-rel. Az új partnerségek megerősítik az EIT Health elkötelezettségét az innováció előmozdítása és az európai egészségügyi rendszer fejlesztése iránt.
A digitalizáció soha nem érhet véget: a Cápák között után digitálisan nagyot alakított a Redmenta
Miért fontos, hogy egy digitálisan érett vállalkozás is tovább fejlődjön? A Telekom és a Cápák közöttben feltűnt Redmenta csapatának együttműködése megmutatja a választ. A szolgáltató a kkv-k digitális fejlődését célzó Telekom Alakíts nagyot! kezdeményezésének keretében a céget tovább digitalizálta, hogy a további digitális megoldásoknak köszönhetően az AI-alapú online oktatási platformot működtető cég még jövőálóbbá váljon a piacon.
Apple vagy Android: így válaszd ki a neked megfelelőt!
A mesterséges intelligencia az almára szavaz
Új telefon kiválasztásakor az egyik legnagyobb és legrégebbi dilemma, hogy Iphone vagy Android készülék mellett döntsünk. Míg vannak elkötelezett Apple felhasználók és lelkes Android rajongók, érdemes az objektív szempontokat is górcső alá vennünk. Nagy felháborodást keltett a nemrég szárnyra kelt hír: a Google Bard, a Google saját chatbotja arra a kérdésre, hogy melyik mobilt javasolja, az almás termék mellett tette le a voksát.
Előbb vagy utóbb szigoríthatják a nyomtatók piacát
Betilthatják az ózont termelő eszközöket?
Hiába nézünk szinte mindent a monitor előtt, a papír alapú dokumentálás és iratkezelés továbbra is erősen a mindennapjaink része. A hagyományos, ózont termelő nyomtatók ugyanakkor rendkívül környezetszennyezőek, ráadásul a legtöbben a kellékanyagokat a kommunális hulladékba dobják, ami szintén nagyon kártékony. Tál Dávid, a kornyezetbaratnyomtato.hu alapító-ügyvezetője elmondta, az új technológiákra egyre nagyobb figyelem irányulhat, ugyanis felröppentek olyan hírek, hogy belátható időn belül kötelezővé tehetik a részecskeszűrőket a nyomtatókban. A cégeknek emiatt jobb azelőtt felébrednie, mielőtt a törvénykezés vasszigorával szembesülnének.
Kisvállalkozók tömege kerülhet bajba a Google Analytics átalakulása miatt
Célzottabb hirdetésekkel találkozhatnak a jövőben a felhasználók
A sokak által eddig használt Universal Analytics július 1-től fokozatosan elérhetetlenné válik, így mindenkinek át kell térnie a Google Analytics 4 rendszerre. Gál Kristóf, a Klikkmarketing tulajdonosa szerint ez jó hír a felhasználók számára, hiszen jobban célzott hirdetésekkel találkozhatnak a jövőben, azok a kisvállalkozók viszont, akik nem frissítenek időben, bármelyik pillanatban azt tapasztalhatják, hogy leálltak a mérései. Ez pedig kockázatos, mert a hirdetési rendszerek nem tudnak majd mire optimalizálni.
A mesterséges intelligencia és a jog viszonyáról rendeztek workshopot a Széchenyi-egyetemen
A győri Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karán frissen alakult Tech-Augmented Legal Environment (TALE) kutatócsoportja immár második alkalommal szervezett workshopot a mesterséges intelligencia (MI) és jog témakörében. A rendezvényen az előadások olyan jogi és ágazati közpolitikai kérdéseket érintettek, amelyek a mesterséges intelligencia és a jog viszonyát tudományos igényességgel, a gyakorlatban is alkalmazható módon tárják fel.
Sikerrel megvalósult a Szedreskert szabadtéri közösségi rendezvénytérré fejlesztése Szombathelyen
Projekt azonosító: TOP-7.1.1-16-H-ERFA-2020-00780
Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata közel 8 millió Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült a Szedreskert szabadtéri közösségi rendezvénytérré fejlesztésére, melyet sikerrel megvalósított.
Várható trendek és változások az egészségügyben
Az utóbbi években a Covid-19, az energiaválság és a felgyorsult digitalizáció hatására számos változás történt az egészségügyben. A legsürgetőbb probléma az egyre növekvő munkaerőhiány. Az Európai Bizottság 2021-es jelentése szerint európai szinten a magyar egészségügy az egyik leglétszámhiányosabb, mind az ápolók, mind az orvosok száma alacsony 1000 főre vetítve. A digitalizáció és a mesterséges intelligencia használata egyre jelentősebb, de a munkaerőhiányra nem nyújt megoldást, hiszen az intuíciót, a közvetlen orvos-beteg kapcsolatok szerepét ez nem lesz képes kiváltani.
Minden fiatal elé példát állítanak az Ecom Testvérek
Mesébe illő sikertörténet indult el három évvel ezelőtt, a Covid-járvány kellős közepén, a pandémia által erősen sújtott Olaszországból. Példaértékű a torinói születésű, de anyai ágról félig magyar származású testvérpár útja, akik tizenhat, illetve tizenhét évesen a kényszerű lezárás időszakában nem keseregtek azon, hogy esetleg elveszítik értékes fiatal éveiket. Ehelyett az akkor még gimnazista srácok kemény tanulással, önfejlesztéssel időt, energiát és pénzt nem kímélve, iskolai tanulmányaik mellett sorra falták a különböző kurzusokat, megállás nélkül gyűjtötték az ismereteket, hogy az e-kereskedelem területén minél teljesebb mértékben megalapozzák álmaik megvalósítását.
91 tonnányi újrahasznosított elektronikai hulladék – mit tehet egy globális IT-cég a környezetért?
A Magyarországon mintegy 800 főt foglalkoztató Unisys közzétette a vállalat 2022-es fenntarthatósági jelentését, amely bemutatja a vállalat elmúlt évben elért eredményeit a környezetvédelmi, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) célok megvalósítása terén.
Sztárok adnak kedvezményt a rajongóknak
Egy újításnak köszönhetően hírességek, influenszerek, sportolók hozhatnak létre virtuális és igény szerint kézzel fogható termékeket, rajongói kártyákat, klubkártyákat, amelyek lehetővé teszik, hogy folyamatos kedvezményeket és előnyöket kínáljanak rajongóinak a kijelölt elfogadóhelyeken.