Hírek
Európa legnagyobb innovációs hálózatához férhetnek hozzá az egészségügyi innovációval foglalkozó magyar vállalkozások
A Nemzeti Innovációs Ügynökség csatlakozik az EIT Health InnoStars hálózatához, hogy elősegítse a jövőbemutató egészségügyi innovációk sikeres piacra lépését Magyarországon és Európában
Eddig minden ipari forradalom kitermelte a maga sztárvállalatait: 2030-ig eldől, kik lesznek a mostani győztesek és vesztesek
Miközben új lendületet vett a digitalizáció forradalma, már a zöld technológiák is felforgatják a gazdaságot. Azon cégvezetők, akik sikeresek akarnak maradni az átalakuló világban, mindkét területen naprakész tudással kell rendelkezniük – véli a Bécsi Közgazdaságtudományi Egyetem vezetőképző akadémiájának (WU Executive Academy) dékánja. Barbara Stöttinger és az intézmény egyik professzora nyolc területet azonosított, ahol a jövő menedzsereinek nyitott szemmel kell járniuk.
Összesen több mint 33,8 milliárd forint többlet bevételt eredményező, kiemelkedő társadalmi hasznot hozó, világviszonylatban is kimagasló teljesítményeket díjaztak a Magyar Innovációs Nagydíj átadási ünnepségén
Újra életre kelt Magyarország innovációs színtere, amikor 2024. március 26-án az Országház Felsőházi Termében átadták a 2023. évi Magyar Innovációs Nagydíjat, valamint 7 további innovációs díjat.
Jedlik Ányos-díj 2024
Idén is átadták a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) egyik legrangosabb díját, a Jedlik Ányos-díjat, amely a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, valamint a kiemelkedő színvonalú és hatékonyságú iparjogvédelmi munkásság elismerését szolgálja. A Magyar Nemzeti Múzeumban kiosztott díjat ezúttal két vegyészmérnök, egy építőmérnök, egy villamosmérnök és egy szellemitulajdon-védelem területén tevékenykedő szakember kapta.
DÖNTÖTTEK A 2023. ÉVI, 32. MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ PÁLYÁZAT LEGJOBBJAIRÓL
A Magyar Innovációs Szövetség által felkért 31 fős, elismert tudósokból és gazdasági szakemberekből álló bírálóbizottság, Csák János bírálóbizottsági elnök képviseletében Bódis László helyettes államtitkár és Kiss Ádám István az NKFIH elnökének vezetésével, meghozta döntését, és kiválasztotta a 2023. év legjobb, legjelentősebb innovációit. A Magyar Innovációs Nagydíj pályázati felhívására beérkezett 57 kiemelkedő innovációs teljesítményt bemutató pályázat legjobbjai 2024. március 26-án ünnepélyes keretek között az Országház Felsőházi Termében vehetik át a díjakat.
Digitális készségek fejlesztését célzó hazai projektek indulhatnak egy rangos európai díjért
Az Európai Digitális Készségfejlesztési Díj keretében öt kategóriában díjazzák a kontinensen élő emberek digitális kompetenciákkal való felvértezése iránt elkötelezett európai, köztük magyarországi projekteket és szervezeteket. Az IVSZ szerint a digitális készségek fejlesztése a gazdaság versenyképessége szempontjából elengedhetetlen – hiszen a hazánkban élő 16-74 év közötti felnőttek fele nem rendelkezik alapszintű digitális kompetenciákkal, pedig ezek nem csak a hétköznapi ügyintézést könnyítik meg, hanem a munkahely megtartásában és megszerzésében is fontos szerepük van. Ezért is különösen fontos összegyűjteni és megmutatni a készségfejlesztéssel kapcsolatos nemzetközi és hazai jó gyakorlatokat minél szélesebb körben.
A WiFi 7 jelentősen javítja majd a vezeték nélküli vállalati hálózatok teljesítményét
A vezeték nélküli technológiák és szabványok gyors fejlődése új lehetőségeket teremt a vállalati WiFi hálózatok teljesítményének, megbízhatóságának és lefedettségének növelésére. Ugyanakkor azt tapasztaljuk, hogy az új szabványok gyakran anélkül váltják egymást, hogy valóban lenne idejük megvetni a lábukat a piacon.
A kiberbiztonság üzleti felelősség, nem csupán informatikai feladat
Téves az az elképzelés, hogy a mai technológiai környezetben – gondoljunk csak a mesterséges intelligencia ugrásszerű fejlődésére – bármilyen vállalati érték biztonságban van az optimális kibervédelmi feltételek megteremtése nélkül. Míg korábban ennek kiépítése vagy elhanyagolása kizárólag a vezetők kezében volt, ez most megváltozik. Négy és fél évvel a hatástalannak bizonyuló NIS irányelvet követően az Európai Unió 2022-ben elfogadta és kihirdette a szélesebb kört érintő NIS2 irányelvet. Bár a kibertan törvény hatályba lépésének dátuma október 18-a, de az érintetteknek már most el kell kezdeniük a felkészülést, hogy a kijelölt határidőre képesek legyenek megfelelni az elvárásoknak.
Nemzetközi piacra lépésben segít a Visegrádi Szabadalmi Intézet
2024. január 1-jétől a magyar bejelentők számára megnyílt a lehetőség, hogy magyar szabadalmi bejelentésükkel kapcsolatban úgynevezett nemzetközi jellegű újdonságkutatást (international-type search, ITS) kérjenek, amelyet a Visegrádi Szabadalmi Intézet (VSZI) készít el. Ez a későbbiekben nagy segítséget nyújthat a nemzetközi (PCT) vagy külföldi szabadalmi bejelentés megtételében is.
Milliókat bukhatnak a cégek a mesterséges intelligencia miatt
Ma már szinte a mindennapok része a mesterséges intelligencia (MI), amelyet egyre szélesebb körben alkalmaznak. Ezzel párhuzamosan azonban mind hangosabban kongatják a vészharangokat is, miszerint nem árt vigyázni az új technológiával. Utánajártunk, milyen hátulütői lehetnek az MI használatának a cégek márkaépítésével kapcsolatban.
Segítő kódok: profi programozók önkéntes munkája könnyítheti meg a fogyatékkal élő emberek munkához jutását
A digitalizáció nem csak a pénzügyi világot alakította és alakítja át, de többek között a karitatív szervezetek munkáját is hatékonyabbá teheti. A Morgan Stanley budapesti munkatársai immár hatodik éve segítenek önkéntes szervezeteknek továbblépni a digitális evolúciójukban. Az elmúlt bő fél évben nemcsak a Mellrákinfo Egyesület honlapját újították meg, hanem a Salva Vita Alapítványnak is kifejlesztettek egy új online platformot, ami megkönnyíti a megváltozott munkaképességű álláskeresők képességeinek felmérését.
Sikeresen lezajlott a Back on Track projekt nyitókonferenciája
Sikeres lezajlott a Bécsben megrendezett Back on Track projekt nyitókonferencia, mely Peter A. Besselmann, az Európai Bizottság munkatársának szemléletes, a NEET-fiatalok helyzetével kapcsolatos előadásával kezdődött. Ezt követte a projekt tevékenységeibe történő betekintés, majd a napot egy elgondolkodtató panelbeszélgetés zárta, amelyben több, fiatalokkal foglalkozó szervezet képviselője is megszólalt.
In2Local Hírlevél 1. szám
A helyi termelők körforgásos gazdasággal kapcsolatos szemléletformálása, valamint annak előmozdítása, hogy a körforgásos gazdaság elemeit beépítsék termelési és feldolgozási folyamataikba a célja az In2Local projektnek, melynek első hírlevelében nemcsak a projekt megkezdett tevékenységiről, hanem többek között a Nemzetközi Körforgásos Gazdasági Stratégia Előtanulmányáról is olvashatnak. A hírlevél minden számában bemutatásra került egy helyi termelő, ezúttal a Harmónia Öko Kertet ismerhetik meg, amelynek egyik fő küldetése a növénytermesztés és ökológiai gazdaság megismertetése a gyermekekkel.