Hírek
ISMERJE MEG A DIGITÁLIS PEDAGÓGUS DÍJAT NYERT MÓDSZERTANI ÖTLETEKET!
A Digitális Módszertár az egyik legnagyobb hazai pedagógiai módszertani gyűjtemény, amely az IKT eszközök kreatív használatát segítő, a pedagógiai tervezés és tanulásszervezés tárgykörébe tartozó ötletek és dokumentumok tára. Sajátossága, hogy tartalmi elemei valós pedagógiai gyakorlaton alapulnak, azaz a köznevelésben dolgozó pedagógusok által feltöltött, gyakorlatban kipróbált elemek. A Digitális Módszertár tartalmait regisztrációt követően bárki, ingyenesen elérheti.
Élelmiszer-termelők / feldolgozók jelentkezését várjuk!
Az Interreg VI-A Szlovénia Magyarország Program támogatásával, a Vas Vármegyei Önkormányzati Hivatallal partnerségben valósítjuk meg az In2Local projektet, melynek keretében olyan helyi élelmiszer termelők/feldolgozók jelentkezését várjuk, akik már alkalmazzák folyamataikban a körforgásos gazdálkodás alapjait és szívesen bemutatnák azt.
5,7 milliárd forint állami támogatást kapnak a startupokat segítő inkubátorok
Döntés született a technológiai startup cégek fejlesztését, inkubációját támogató, októberben meghirdetett Startup Factory pályázati programban: országszerte 12 technológiai inkubátor kapta meg a lehetőséget arra, hogy saját tőkéjét állami forrással kiegészítve fektethessen be általa kiválasztott ígéretes startupokba és azokat a tőkejuttatás mellett üzleti tudással is támogatva segítse a piaci sikerek elérésében.
A robotok ügyesek, pontosak, okosak
A nyolcvanas évek felkapott filmtémája volt a robotika, különösen a humanoid robottechnológia. Fél évszázad sem kellett hozzá, hogy a fikció valósággá váljon. De vajon kell-e félnünk tőlük, érdemes-e Magyarországon robotot gyártani, és milyen előnyöket hordoznak a cégvezetők számára?
Nyújtható telefon, szemüveg nélküli 3D, felcsavarható monitor. Megnéztük, ilyen lesz a jövő a világ egyik legnagyobb tech cége szerint
Futurisztikus, olykor hihetetlen, de működőképes, kidolgozott, valamint üzletileg megalapozott eszközöket és technológiákat mutatott be a Samsung exkluzív rendezvényein, ahova csak kevesek juthattak el. A magyar Forbes is köztük volt.
Fenntarthatóságra nevel kicsiket és nagyokat a LEGO élmenypedagógia
A Széchenyi István Egyetem, a Büchl Hungaria Kft. és az Enviro Partner Kft. együttműködésében két éve létrejött RESZETT program célja, hogy a körforgásos gazdálkodás és a robotika segítségével játékosan fenntarthatóságra nevelje a következő generációt. A partnerek nemrégiben rendezvényen számoltak be a második fejlesztési év eredményeiről.
A CES 2024 kiállításon mutatta be a Samsung az „MI mindenkinek” jövőképét
A Samsung a CES 2024 kiállításon mutatta be mesterséges intelligenciára irányuló jövőképét, amelyben felvázolja, hogy a technológia miként teszi lehetővé, hogy a felhasználók az eszközeiket intuitívabb módon és kényelmesebben használhassák. A vállalat legfontosabb partnereivel együtt ismertette elképzeléseit a sajtókonferenciáján, hogy részletesen bemutassa a jövőkép hátterében álló technológiákat, valamint, hogy az új eszközök és szolgáltatások hogyan aknázzák ki a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségeket, és könnyítik meg a mindennapi életet.
Ezért nem mennek a lányok mérnöknek
A 11. osztályos lányok jobb matematikai érdemjegyeket szereznek, mint a fiúk, ennek ellenére kevésbé vonzóak számukra a STEM pályák. Ha mégis ezeken a területen képzelik el a jövőjüket, akkor jobban érdeklik őket az olyan szakmák, ahol az emberi kapcsolatokon van hangsúly, így többek között az egészségügyi hivatásokat választják – derül ki az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetségével együttműködésben megszületett friss 1392 fős, országos, reprezentatív, a 11. osztályosok továbbtanulási terveit felmérő kutatásból, amelyet Becsei Lilla, a SOTE PhD hallgatója készített.
A 10 éves Logiscool integrálja az oktatásába a MI-t, már az általános iskolásoknak is
A magyar alapítású Logiscool hálózat, a gyermekek digitális írástudás és programozás oktatásának nemzetközi szakértője, elindulásának 10. évfordulójához közeledik. A jubileum alkalmából a cég örömmel jelenti be tananyagának jelentős bővítését: a mesterséges intelligencia (AI) oktatásának még szélesebb körű integrálását, építve már 2021 óta sikeresen működő programozás és AI oktatásban szerzett tapasztalatokra.
Női példaképeket keres az IVSZ és a WiTH
Második alkalommal hirdeti meg a „40 év feletti női példaképek a digitális gazdaság területén” pályázatot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH). Az elismerésre gazdasági társasági, szervezetek nevezhetik azokat a digitális gazdaság és technológia területén tevékenykedő női kollégájukat, akik kimagasló eredményeikkel rávilágítanak a korosztályban rejlő értékekre és lehetőségekre, ezáltal példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára. A pályázati anyagokat 2024. január 26-ig várják a szervezők.
Ingyenesen letölthető a Neumann Társaság frissített IT biztonsági tankönyve
Nagy érdeklődéssel fogadták a Neumann Társaság által kiadott IT biztonság közérthetően című könyv bővített verzióját, huszonnégy óra alatt több mint 1200-an töltötték le a hiánypótló tankönyvet. Az olvasó a tankönyvben átfogóan tájékozódhat az információbiztonság kérdéséről, különös figyelmet fordítva a gyermekek védelmére, a minket érő digitális fenyegetettségek felismerésére és elhárítására.
Fenntarthatóság: már a világranglisták is visszaigazolják a Széchenyi István Egyetem eredményeit
A győri Széchenyi István Egyetem elkötelezett a fenntarthatóság iránt, amely áthatja oktatási és kutatás-fejlesztési tevékenységét, valamint a partnereivel kialakított együttműködéseit. Az intézmény e területen elért eredményeit támasztja alá, hogy már mindkét nagy nemzetközi minősítő szervezet – a Quacquarelli Symonds (QS) és a Times Higher Education (THE) – fenntarthatósági világranglistájára is felkerült.
Magyar startup forradalmasíthatja a sportegyesületek működését
Kik vesznek részt a mai edzésen? Jelenleg hány játékosunk sérült? Vannak elmaradások tagdíjbefizetésben? Talán senkinek sem okoz meglepetést, hogy ezek a témák rendszeresen felmerülnek egy-egy sportcsapat megbeszélésén. Azzal viszont már kevesebben vannak tisztában, hogy ilyen egyszerű kérdések világszerte nehezítik meg sportklubok dolgozóinak a munkáját. De hol gyökerezik a probléma és milyen megoldást talált rá a Medalyst? Hogy lett a tervezési fázisban egy magyar vállalkozás első ügyfele a Barca Academy?
Európában az autóipar jövője az elektromobilitás
A Magyar Gépjárműipari Egyesület (MAGE) Exkluzív Vezetői Találkozójára idén az Audi Hungaria Zrt. telephelyén került sor közel 60 tagvállalati vezető részvételével. A kétnapos rendezvényt Krisztián Róbert, a MAGE Elnöke nyitotta meg, aki előadásában kitért az elmúlt évek nehézségeire, a COVID-19, a chiphiány, az energiaárrobbanás okozta problémákra és az autóipar előtt álló kihívásokra. A szervezet Elnöke hangsúlyozta, Európában az autóipar jövője az elektromobilitás, erre kell minden járműiparhoz kötődő vállalatnak felkészülni.
Továbbra sem kell aggódniuk az informatikusoknak
Az IT iparág hatalmas lendületet vett az elmúlt években, és az informatikai szakemberekre még mindig nagy a kereslet, a mesterséges intelligencia, a szoftvertervezés- és fejlesztés, valamint a kiberbiztonság terén különösen. A fizetések éppen ezért továbbra is magasak, a Python fejlesztő akár havi bruttó 2.000.000 Ft-ot is kereshet. A vállalatok azonban megfontoltabbak lettek a szakemberek alkalmazását illetően, és egyre nagyobbá vált a senior kollégák iránti kereslet. Mi a helyzet a piacon, és most mit lehet látni 2024-re vonatkozóan? A Bluebird piaci körképe.