Hírek
Női példaképeket keres az IVSZ és a WiTH
Második alkalommal hirdeti meg a „40 év feletti női példaképek a digitális gazdaság területén” pályázatot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH). Az elismerésre gazdasági társasági, szervezetek nevezhetik azokat a digitális gazdaság és technológia területén tevékenykedő női kollégájukat, akik kimagasló eredményeikkel rávilágítanak a korosztályban rejlő értékekre és lehetőségekre, ezáltal példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára. A pályázati anyagokat 2024. január 26-ig várják a szervezők.
Ingyenesen letölthető a Neumann Társaság frissített IT biztonsági tankönyve
Nagy érdeklődéssel fogadták a Neumann Társaság által kiadott IT biztonság közérthetően című könyv bővített verzióját, huszonnégy óra alatt több mint 1200-an töltötték le a hiánypótló tankönyvet. Az olvasó a tankönyvben átfogóan tájékozódhat az információbiztonság kérdéséről, különös figyelmet fordítva a gyermekek védelmére, a minket érő digitális fenyegetettségek felismerésére és elhárítására.
Fenntarthatóság: már a világranglisták is visszaigazolják a Széchenyi István Egyetem eredményeit
A győri Széchenyi István Egyetem elkötelezett a fenntarthatóság iránt, amely áthatja oktatási és kutatás-fejlesztési tevékenységét, valamint a partnereivel kialakított együttműködéseit. Az intézmény e területen elért eredményeit támasztja alá, hogy már mindkét nagy nemzetközi minősítő szervezet – a Quacquarelli Symonds (QS) és a Times Higher Education (THE) – fenntarthatósági világranglistájára is felkerült.
Magyar startup forradalmasíthatja a sportegyesületek működését
Kik vesznek részt a mai edzésen? Jelenleg hány játékosunk sérült? Vannak elmaradások tagdíjbefizetésben? Talán senkinek sem okoz meglepetést, hogy ezek a témák rendszeresen felmerülnek egy-egy sportcsapat megbeszélésén. Azzal viszont már kevesebben vannak tisztában, hogy ilyen egyszerű kérdések világszerte nehezítik meg sportklubok dolgozóinak a munkáját. De hol gyökerezik a probléma és milyen megoldást talált rá a Medalyst? Hogy lett a tervezési fázisban egy magyar vállalkozás első ügyfele a Barca Academy?
Európában az autóipar jövője az elektromobilitás
A Magyar Gépjárműipari Egyesület (MAGE) Exkluzív Vezetői Találkozójára idén az Audi Hungaria Zrt. telephelyén került sor közel 60 tagvállalati vezető részvételével. A kétnapos rendezvényt Krisztián Róbert, a MAGE Elnöke nyitotta meg, aki előadásában kitért az elmúlt évek nehézségeire, a COVID-19, a chiphiány, az energiaárrobbanás okozta problémákra és az autóipar előtt álló kihívásokra. A szervezet Elnöke hangsúlyozta, Európában az autóipar jövője az elektromobilitás, erre kell minden járműiparhoz kötődő vállalatnak felkészülni.
Továbbra sem kell aggódniuk az informatikusoknak
Az IT iparág hatalmas lendületet vett az elmúlt években, és az informatikai szakemberekre még mindig nagy a kereslet, a mesterséges intelligencia, a szoftvertervezés- és fejlesztés, valamint a kiberbiztonság terén különösen. A fizetések éppen ezért továbbra is magasak, a Python fejlesztő akár havi bruttó 2.000.000 Ft-ot is kereshet. A vállalatok azonban megfontoltabbak lettek a szakemberek alkalmazását illetően, és egyre nagyobbá vált a senior kollégák iránti kereslet. Mi a helyzet a piacon, és most mit lehet látni 2024-re vonatkozóan? A Bluebird piaci körképe.
A SPAR automata boltot nyitott a Z-generációnak: egyszerre valós és virtuális
Mesterséges intelligencián alapuló, pénztáros és eladók nélküli SPAR automata üzlet működött két napon át Budapesten, Európa legnagyobb Sneakerness fesztiválján. Az elsősorban a Z-generáció tagjainak szánt szolgáltatás teszt-üzemmódban dolgozott, de a mobil „Satellit Store S″ koncepció később országszerte megjelenhet majd egy-egy különleges eseményen, fesztiválon.
Technológiai kiállítást és innovációs show-t rendez Budapesten az ICT és a Ringier
TECHXPO BUDAPEST 2024 néven négynapos nemzetközi technológiai kiállítást, szakvásárt és innovációs showt rendez 2024. november 7-10 között Budapesten a Ringier Hungary médiavállalat és főszervezőként az ICT Global. A szervezők kiemelt célja, hogy az első alkalommal, ám hagyományteremtő szándékkal megvalósuló rendezvény a kelet-közép-európai térség meghatározó technológiai, ipari és innovációs szakmai, üzleti és lakossági platformjává, egyúttal vonzó, önálló turisztikai programmá is váljon.
Szoros partnerségben: átadták a Magyar Telekom ösztöndíjait a Széchenyi István Egyetemen
A győri Széchenyi István Egyetem és a Magyar Telekom Nyrt. hosszú évek óta kitűnő partnerséget ápol egymással. Az együttműködés fontos eleme, hogy a cég ösztöndíjjal támogatja az intézmény kiválóságait. A napokban megtartott átadóünnepségen két alap-, egy mester- és egy doktori képzésben részt vevő hallgató vehette át az elismerést.
Ipar 4.0: gép és ember a középpontban – ITBUSINESS-konferencia
Szükséges, de nem mindenáron a digitalizáció. A jól bevezetett és végrehajtott projektek ugyanakkor óriási versenyelőnyt jelenthetnek a lemaradókkal szemben, hangzott el az ITBUSINESS magazin által Budapesten megrendezett „Negyedik műszak” címmel megrendezett konferencián. Csodamódszer nincs, csak nagyon sok – gépi és emberi – munka.
Gép-ész – egy MI robot olyat tud, amit semmi más
Toyota, az MIT és a Columbia Engineering nem akármilyen eredményeket mutatott be egy új mesterségesintelligencia-tanulási metódus kialakítása nyomán, ami jelentősen felgyorsíthatja a robotok új készségelsajátítási képességének fejlődését. Úgy tűnik, eljött a robotika ChatGPT-pillanata is.
MAGYAR INNOVÁCIÓS NAGYDÍJ PÁLYÁZAT
A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) 2023-ban is meghirdeti a Magyar Innovációs Nagydíj Pályázatot, a Magyar Innovációs Alapítvány által, a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, valamint az Agrárminisztérium, az Energiaügyi Minisztérium, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala támogatásával. A megmérettetés keretében immár 32. alkalommal kerülnek elismerésre a 2023. év legkiválóbb hazai innovációs teljesítményei. Nevezési határidő: 2024. február 5.
Lemarad a versenyben, aki nem kínál valódi ügyfélélményt
Első alkalom a Floww Day történetében, hogy kifejezetten a KKV szektor számára szabták az ügyfélélmény napot, ahol arról szólnak majd az előadások, hogy a vállalkozások hogyan tudnak valós versenyelőnyre szert tenni azáltal, hogy ügyfélfókuszú stratégiát folytatnak. A rendezvényen egy világszerte ismert mentalista mutatja be a pozitív hatásgyakorlás eszközeit, de előkerül az AI is, amelynek segítségével személyesebbé tehetjük az ügyfélkiszolgálást.
Így csökkentheti az ipar a globális szén-dioxid-kibocsátást
Mivel az iparnak példátlan kihívással kell szembenéznie a globális dekarbonizációs célok teljesítése és a növekvő kereslet kielégítése terén, az Energiahatékonysági Mozgalom (Energy Efficiency Movement/EEM) új jelentése bemutatja, hogy a vállalatok hogyan kezdhetnek azonnal cselekedni. Az ABB által alapított EEM jelenleg egy több mint 400 szervezetet tömörítő globális fórum, amely ötleteket, bevált gyakorlatokat és kötelezettségvállalásokat oszt meg tagszervezeteivel egy energiahatékonyabb világ megteremtése érdekében.
November 10-én összegyűlik a regionális startup világ Budapest szívében!
Lépjünk szintet – váljon láthatóvá hazai innovációs és befektetési ökoszisztéma hazai és regionális szinten is! Ezt a célt tűzték ki a szervezők a november 10-én Budapesten sorra kerülő Central European Ecosystem Summit (CEES) kapcsán, ahol felvonul a hazai szereplők színe-java, és számos elismert külföldi szakértő.
Friss kutatás: Tartanak tőle, de használnák az AI-t a kisvállalkozók
A legtöbb mikro- és kisvállalkozás – bár vannak fenntartásai – felismerte, hogy a mesterséges intelligencia a vállalkozások működtetésére is hatással van, komolyan kell venni. A Telekom friss, reprezentatív kutatásából* kiderült, bár a válaszadók nem gondolják, hogy az AI megkerülhetetlen, már most számos területen beépíthetőnek látják a működésükbe.