Hírek
SZEnergy: újra a világ legjobbjai között a Széchenyi-egyetem hallgatói versenycsapata
A győri Széchenyi István Egyetem SZEnergy Team hallgatói csapata a tavalyi sikerek után újabb jelentős nemzetközi eredményt ért el: második helyezést szerzett a 2023-as Shell Eco-marathon autonóm programozási versenyen (Autonomous Programming Competition – APC). A verseny online formában zajlott, így a világ bármely egyeteméről jelentkezhettek hallgatói csapatok.
A magyar egészségügyi startupok remekelnek a piacra lépésben, de fejlődhetnének a támogatások megszerzésében – derül ki az EIT Health friss tanulmányából
Új tanulmányt tett közzé az Európai Unió testületeként működő Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) egészségügyi innovációt támogató szervezete, az EIT Health. Az InnoStars Innovation Index (teljes nevén InnoStars Assessment of Healthcare Innovation Ecosystem Maturity) az első átfogó elemzése annak, hogy milyen szinten állnak a kiválasztott kelet-, közép- és dél-európai országok egészségügyi innovációs ökoszisztémái. A jelentés lehetővé teszi, hogy a térségbeli innovációs szereplők megosszák egymással a legjobb gyakorlataikat, és úgy tanuljanak, hogy közben növelik országuk presztízsét Európában és azon kívül.
Jelentkezhetnek a kkv-k a Generali fenntarthatósági pályázatára
Harmadszor hirdette meg a Generali Biztosító az EnterPRIZE fenntarthatósági pályázatot, a kis- és középvállalkozások (kkv) jelentkezését munkavállalói jólét, környezetvédelem, illetve a mikroközösségek iránti felelősségvállalás témakörökben várják; a pályázatok benyújtási határideje április 28-a.
Az EU átfogó rendeletben szabályozná a mesterséges intelligencia használatát
A mesterséges intelligencia láthatatlan módon szövi át az életünk minden egyes területét. Vajon hol kezdődik a szabad akarat, és hol kapcsolódik be az MI? Idővel kiváltja majd az emberi erőforrást vagy támogatni fogja? Kész Ákos Tamás, a Königsberg Consulting elemzőjével sorra vesszük, hogy az öntanuló rendszerek hogyan változtatják meg a mindennapokat szervezeti szinten, és milyen veszélyeket jelenthet, ha korlátozás nélkül hozzáférhetővé válik.
Díjra jelölték a szombathelyi Schaeffler képzését
Új, az idei Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) által meghirdetett Szakképzési Díj Innováció kategóriájára is jelölt oktatási módszert alkalmaz a szombathelyi Schaeffler Akadémia Tanműhelye. A CNC programozó szakmának nemcsak gyakorlati, hanem elméleti oktatása is a vállalatnál zajlik. A Schaeffler Savaria Kft. projekt jellegű képzésének keretében 100 százalékban vállalati környezetben szerezhetnek tudást, tapasztalatokat a diákok.
Greenager: egy magyar startup, amit az osztrák alkancellár is büszkén visel
Miközben őrült módon termelünk és fogyasztunk, csak Magyarországon évente majdnem 80 ezer tonna ruhát dobunk ki és ebből csak másfélezer hasznosul újra. A Greenager Brand megoldása egyszerű, nagyszerű egyben környezetkímélő: pólókat hasznosít újra, designjainkkal növeli értéküket. Céljuk, hogy megváltoztassák a kis- és nagyvállalatok ajándékozási szokásait, amivel nem járulnak hozzá a környezeti terheléshez.
Elindult Level Up projekt
Az IVSZ részvételével, a most indult Level Up projekt keretében több ezer kkv tízezernél is több munkavállalója fejlesztheti digitális készségeit Európa-szerte olyan területeken, mint a mesterséges intelligencia, az adatelemzés vagy a kiberbiztonság. A projektet hét ország 13 meghatározó képző intézménye és üzleti, iparági szervezete együttesen vezeti.
Megjelent az ELKH „Proof of Concept” Program 2023. évi felhívása
Az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) Titkársága 2021 óta immár harmadik alkalommal hirdeti meg „Proof of Concept” Programjának pályázatát. A program kiemelt célja az ELKH kutatóhelyein – beleértve a Támogatott Kutatócsoportok Irodáját is – folytatott kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenység elősegítése az ötlet keletkezésétől a piacra lépéshez szükséges fejlesztési mérföldkövekig. A pályázatok elektronikus úton történő benyújtásának határideje 2023. április 17.
Így lehetünk sikeres streamerek
Az utóbbi pár évben hazánkba is nagy erőkkel robbant be a streaming piac, és egyre többen szeretnének belekóstolni a tartalomgyártás ezen formájába. De hogyan tudunk teljesen kezdőként elindulni ezen az úton? Az Euronics összegyűjtötte, hogy milyen alapeszközökre van szükség, és tippeket ad ahhoz, hogy sikeres streamerek legyünk.
Így válassza ki a megfelelő vezeték nélküli technológiát vállalkozása számára
A vezeték nélküli technológia ma már az emberek és a vállalkozások mindennapi életének szerves részét képezi. Csakúgy, mint mondjuk az elektromosság esetében, akkor döbbenünk rá a vezeték nélküli technológia fontosságára, amikor probléma adódik a hálózatunkkal. Éppen ezért most minden eddiginél fontosabb, hogy a szervezetek úgy alakítsák vezeték nélküli megoldásaikat, hogy azok megfeleljenek az üzletük sajátos igényeinek és elvárásainak.
Világító homlokzat és 3D betonnyomtató – Magyar cég innovációiért rajong a világ
Piros Attila, a Saint-Gobain Hungary vezérigazgatója a nyolcadik Bizalom Gálán vehette át a legmagasabb üzleti kategória nagydíját, a Leader Of The Year trófeát a nagyvállalati kategóriában. A díjazott vezető nemcsak a cége szakmai sikereire és innovációira büszke, de arra is, hogy munkatársai is a szívükön viselik a vállalat működését és a fenntarthatósági törekvéseiket.
Digitális mesevilág: magyar fejlesztés, külföldi terjeszkedés
A játékos neveléssel foglalkozó Plukkido ingyenes meseszövő applikációja újabb mérföldkőhöz érkezett, már nem csak magyarul, hanem németül is mesél az utakon. A díjnyertes app tervezőinek célja, hogy újabb és újabb fejlesztésekkel még szerethetőbbé, ezzel együtt pedig még inkább gyerek- és szülőbaráttá tegyék az alkalmazás szerkezetét és tartalmait, hogy az egyre több élethelyzetben legyen elérhető a családok számára. Tavasszal ezért elindult a Manó Útinapló és a népszerű otthoni funkciók is átalakultak.
Robotkutya volt az idei biztonsági konferencia egyik sztárja
A magyar biztonsági piac legkomplexebb rendezvénye zajlott március 20 és 22 között Esztergomban. Egy tucat kiállító mellett közel 300 résztvevő látogatta meg a Magyar Biztonsági Fórum díjátadóval egybekötött konferenciáját. Az esemény egyik sztárja egyértelműen egy robotkutya volt, aki még egy valódi bombakereső kutyával is lelkesen pózolt.
AI megoldás segítheti a vállalatokat dekarbonizációs céljaik megvalósításában
Egyre ambiciózusabb szén-dioxid-kibocsátáscsökkentési célokat fogalmaznak meg a vállalatok, azonban ahhoz, hogy érdemi lépéseket tegyenek a nettó zéró kibocsátás felé, precíz adatszolgáltatásra van szükségük: a mesterséges intelligencián alapuló megoldások már erre is megoldást nyújthatnak.
A nők jelenthetik a gyógyírt a fokozódó mérnök- és informatikus hiányra
Kétszeresére nőne a mérnök-informatikusok száma, ha ugyanannyi nő dolgozna az IKT-ágazatban mint férfi, ezért a nők szerepének növelése az iparágban kulcsfontosságú – hangzott el a Huawei „Women in Technology” országos pályaorientációs programjának záróeseményén.
Még nem látni a globális gazdasági válság végét: a laptopok piacán is érződik a hatás
Aki teheti ne halogasson, újabb drágulás várható
Miközben a három évvel ezelőtti Covid-19-es világjárvány jelentős lökést adott az IT-piacnak, addig a háborús hangulat ezt kicsit lelassította. A legnagyobb mozgás a használt laptopok és számítógépek piacán van, folyamatosan gazdát cserélnek az eszközök. Bár az infláció továbbra is rossz hatással van a fogyasztói vásárlóerőre és az eszközkiadásokra, a vállalati IT-kiadások összességében várhatóan erősek maradnak a 2023-as évben is.
Először jelentkezhetnek magyar vállalkozók az egyik legsikeresebb európai start-up programra
Idén már 22 országban nyílik meg az EIT Digital Venture Program
Idén először jelentkezhetnek magyar vállalkozások az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) korai fázisú start-upoknak szóló akcelerátorprogramjába. A nyolchetes, immár 124 cég elindulását elősegítő EIT Digital Venture Program keretében összesen akár 25 000 eurónyi támogatáshoz is juthatnak a legígéretesebb csapatok.