Hírek
Adatszivárgás: a magyar vállalatok 3/4-e érintett
Napjainkban a nagyvállalatok, illetve a sok főt foglalkoztató kkv-k számos olyan csúcstechnológiát képviselő védekezési mechanizmussal, megoldással látják el az informatikai rendszereiket, amelyek erős védvonalként állnak ellen a külső behatolási kísérleteknek. Mégsem lehet azt mondani, hogy a cégek vezetői hátra dőlhetnének. A trend ugyanis már jó ideje az a világban, így nálunk is, hogy frontális támadás helyett az adatokat a munkavállalók (önként vállalt vagy rákényszerített módon) bevonásával szerzik meg a kiberbűnözők, az információkkal visszaélő profi adathalászok.
Az 5G is segíthet a cégeknek alkalmazkodni a válsághelyzetekhez
Az üzleti döntéshozók 42%-a szerint az éghajlatváltozás okozta természeti katasztrófák már ma is kihívást jelentenek működésük során, és még többen vélik úgy, hogy ez fokozódni fog a jövőben – derül ki az Ericsson IndustryLab kutatásából, amelyben 30 ország, köztük hazánk vállalatvezetőit és alkalmazottait kérdezték az üzleti ellenálló képességről. A felmérés szerint a magyar válaszadók a természeti katasztrófáktól kisebb arányban tartanak, de a globális átlagnál érzékenyebbek az energiaválságokra. A jelentés arra is rávilágított, hogy a kidolgozott alkalmazkodási stratégiával rendelkező cégek 90%-a elsősorban olyan technológiákba fektet, amelyek lehetővé teszik a távmunkát, a digitalizálást és az automatizálást, így hangsúlyosak az 5G-re irányuló fejlesztések is.
A jelszó elszáll, a kétlépcsős azonosítás megmarad
Sajnos már elmúltak azok az idők, amikor elég volt hosszú és összetett jelszavakat használni ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk adatainkat és rendszereinket. A legfrissebb elemzések szerint csak idő kérdése, hogy a bonyolultabb jelszavakat is feltörjék. Ezért a szervezetek elkezdtek új hitelesítési eszközöket bevezetni. Ezzel viszont az a gond, hogy nehézkessé válik a kezelésük, különösen akkor, ha eltérő termékeket és technológiákat alkalmaznak a különféle alkalmazásokban és rendszerekben. A Micro Focus szakértői szerint a megfelelő megoldást az átfogó hitelesítési keretrendszer nyújtja.
Digipedia: tudástárral segíti az online tér biztonságos és tudatos használatát az NMHH
A gyorsan változó és fejlődő digitális világgal fontos lépést tartani. Folyamatosan jelennek meg új platformok, szolgáltatások, naponta változik az online tér, amelyben érdemes biztonságosan és tudatosan tájékozódni. Ebben segít a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság online tudástára, a Digipedia, ami szakmailag megalapozott, hiteles válaszokat ad a digitális világ használatához kapcsolódó kérdésekre.
Országos pályaorientációs programot indít a Huawei
A 16-19 éves fiatal lány korosztályt célozza a Huawei Technologies országos pályaorientációs programja, annak érdekében, hogy vonzóvá tegye a nők, lányok számára az IT- és mérnökszakmákat, valamint a technológiai ágazatot. A „Women in Technology” programsorozat részeként az érdeklődők idén először négy helyszínen, Győrben, Kecskeméten, Budapesten és Oroszlányban hat alkalomból álló ingyenes műhelyfoglalkozásokon vehetnek részt, amely betekintést nyújt a gyakorlati mérnöki munkába, és az infokommunikációs cégek életébe.
Már most itt vannak az okos városok, de mi vár még ránk?
A Smart City kifejezés hamar divatossá vált, de mi áll mögötte? Valóban egy adatalapú, jól implementált ökoszisztéma vagy csupán blikkfangos, jól sajtózható marketing megoldás? Mikortól beszélhetünk okos városról, hogy kapcsolódik ez az IoT-hez és 5G-hez és mit hozhat a jövő? Ezekre a kérdésekre kereste a választ a Deloitte Tech Talks legújabb része.
Mesterséges intelligencia: mi használjuk és mi szabunk határt neki
A mesterséges intelligencia ma már a mindennapjaink része, a jövőben ez csak fokozódni fog. Ez pedig felveti a kérdést: hol húzódnak az öntanuló rendszerek hasznosításának határai, és mi az, amiben megkönnyíthetik a dolgunkat? Már készül ennek szabályozására egy uniós rendelet, amiben a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) is komoly szerepet vállal majd.
Másfél órát volt a levegőben egy repülő autó
Kilencven perces, pilóta nélküli tesztrepülést hajtott végre Dubajban hétfőn a kínai Xpeng vállalat elektromos repülő autója. Az X2 elnevezésű, két fős repülésre tervezett modell szárnyain nyolc darab propeller található, a jármű sebessége pedig akár a 130 kilométer per órát is elérheti.
Az E-hulladéknak csak 17%-át hasznosítjuk újra, pedig aranyat érhet
A klímaváltozás hatásaival szembesülő világunkban a fenntarthatóság a pénzügyi szektorban is a vállalatok egyik irányító elvévé vált. Noha elsőre talán nem egyértelmű, az információmenedzsment nagyban hozzájárulhat az éghajlatváltozással kapcsolatos kockázatok mérsékléséhez és a zöld pénzügyi szolgáltatások bővítéséhez. A papíralapú és digitális dokumentumtárolás és -kezelés területén 70 évnyi tapasztalattal rendelkező Iron Mountain szakértői összegyűjtötték azt a hat szempontot, amely segíthet ebben.
Az innováció a fenntarthatóság kulcsa a BMW szerint
A BMW Group a „Fenntarthatóság az innováció révén 2022” rendezvényen bemutatta formabontó technológiáinak, koncepcióinak, stratégiáinak széles tárházát, melyek jól mutatják, hogyan képes a fenntartható mobilitást előrevinni az innovatív, kreatív gondolkodás.
Mi kell ahhoz, hogy megszülessen az első “Hunikornis”?
Mint Columbo felesége: mindenki beszél róla, de senki nem látta még
Magyarország továbbra sem nevelt ki egyetlen unikornist sem, azaz olyan privát, tehát még nem tőzsdén lévő céget, amelynek értéke eléri az 1 milliárd dollárt, holott többek közt Észtországban, Szlovéniában és Izraelben is több tucat van már belőlük. Észtország, amely évtizedes hátrányból indult, nemhogy előttünk jár, hanem a lakosságarányos unikornisok számában egyenesen világcsúcstartó, és ezt nem utolsósorban a támogató politikának és a jó ökoszisztémának tudják be. Hild Imre startup szakértő arról beszélt, teljes kultúraváltásra van szükség ahhoz, hogy behozzuk a lemaradást. Elmondta, ha sikerül bekapcsolódni a nemzetközi vérkeringésbe, tömegével lehet bevonzani a tehetségeket, ami egy sikeres ökoszisztéma egyik legfőbb jellemzője. Október 12-én az A38 Hajón rendezik meg az Ökoszisztéma Fesztivált, amelynek célja, hogy a startup világ különböző szereplői között felgyorsuljon a kommunikáció.
Hogyan tudunk spórolni a laptopok fogyasztásán?
A megnövekedett rezsiköltségek és az infláció nemcsak a cégek számára okoz kellemetlenségeket, hanem sajnos minden felhasználó kénytelen szembesülni a problémával. Így természetes, hogy mindenki igyekszik ott lefaragni a költségekből, ahol csak lehet. A Laptophardware.hu szakértői összegyűjtötték, hogy hogyan tudunk apró változtatásokkal spórolni a laptopunk fogyasztásán.
ELTE Innovációs Nap – Társadalmi Innováció Konferencia 2022 (2022. október 11-12.)
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem ezúton tisztelettel meghívja az immár 16. alkalommal megrendezésre kerülő ELTE Innovációs Napra. Az Innovációs Központ rendezvényén a szakmai előadások és kerekasztalok mellett beszámolót tart a TINLAB, és bemutatkoznak az ELTE leginnovatívabb oktatói és hallgatói is.
A TikTok és a LinkedIn meghódította az üzleti szektort
A két különböző platform jól használható együtt
Virágkorukat élik a közösségi platformok, korosztálytól, funkciótól függően szinte mindenki megtalálhatja a kedvére valót. A Facebook van legrégebb óta velünk, tréfásan azt is szokták mondani, hogy aki „nincs fent rajta”, az nem is létezik. Az Instagram valamivel később jelent meg; főként képes tartalmak megosztását szolgálja. Van még azonban két lényeges fórum, a TikTok és a LinkedIn, amelyeket többnyire a két végletnek tekintik az emberek. Míg az előbbit komolytalannak, csupán szórakoztató időtöltésnek vélik, az utóbbiról épp feltételezett túlzott komolysága miatt nyilatkoznak olykor fanyalogva. Pedig közelebb állnak egymáshoz, mint képzelnénk, és a magánhasználaton túl üzletszerzésre is kiválóan alkalmasak.
Elkészült a második pályaorientációs kisfilm a DigiUp 4.0 projektben
A DigiUp 4.0 keretében készült kisfilmben Dorottya és Kristóf az ELTE SEK hallgatói a CNC-s szakmával kapcsolatos információknak, valamint a 3D nyomtatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalóknak járnak utána. A filmben Bolla László a BPW Hungária Kft. gyakorlati oktatója, valamint Fülöp Zoltán a Vas Megyei Szakképzési Centrum DKA laborjának a vezetője segít a tájékozódásban.
Így lehet sikeres a digitális átállás az ipari vállalatoknál
Az ipari vállalkozások 94 százaléka szerint a digitális átalakulás nagy hatással lesz a működésükre a következő 2-3 évben, ugyanakkor 55 százalékuk még mindig csak részben felkészült a hatékony digitalizációra – derül ki a Schneider Electric és az Omdia közös felméréséből. Számos cég kiemelten kezeli a fejlett elosztott vezérlőrendszerek (DCS) bevezetését.
Egészséginformatikai, kiberbiztonsági, pénzügyi és innovációs területekről érkeztek az idei Gyurós-díjasok
Az IVSZ - Szövetség a digitális gazdaságért szakmai zsűrije a siófoki MENTA konferencia gálavacsorája keretében kedd este jelentette be az idei év Gyurós Tibor-díjasait: az év menedzserét, az év digitalizációs projektjét, az év innovációja díj nyertesét, illetve az év digitális oktatási nagykövetét.