Hírek
A Neumann-géptől az MI-ig: a magyar informatika mérföldkövei az Álmok Álmodói 20 kiállításon
A Neumann Társaság több hónapos, intenzív szakmai részvételével valósult meg a Millenáris Álmok Álmodói 20 kiállításának Infokommunikációs csomópontja. A világszínvonalú, interaktív tárlat erénye, hogy tágabb összefüggéseiben mutatja meg az informatikát – és arra is van tér és hely, hogy a sokat emlegetett iskolateremtők mellett például a közelmúlt startup-sikerei is megjelenhessenek. Kempelen Farkastól a Preziig és a mesterséges intelligenciáig, amelyet a Mesterséges Intelligencia Koalíció együttműködésével a jelenig, sőt a jövőig mutat be a Neumann Társaság idővonala a tárlaton.
Palkovics László: Már látszanak az egészségtudományba fektetett innovációt erősítő források eredményei
A kormány évek óta a magyar gazdasági versenyképesség kulcsának tartja az egészséggazdaságot, és már látszanak az egészségiparba fektetett kormányzati források eredményei - erről az innovációs és technológiai miniszter beszélt hétfőn Budapesten.
Nagy szükség van a női vállalkozókra az egészségügyi innovációban
A nők csak egyharmadát teszik ki a természettudományi, informatikai, mérnöki és matematikai diplomásoknak Európában, a startupoknak pedig mindössze 15,5%-ában vannak női alapítók. Ennek ellenére számos pozitív tendencia látszik, amelyet megünnepelhetünk a Nők és Lányok a Tudományban Nemzetközi Napján, február 11-én. Az egyik legfontosabb mérőszám azt mutatja, hogy a nők által alapított startupok jobban teljesítenek, mint a férfiak által indítottak. Az EIT Health számos közép-, kelet- és dél-európai női vállalkozó sikeréhez járult hozzá az egészségügyi és biotechnológiai ágazatban.
Mesterséges intelligencia program indul Szegeden
A mesterségesintelligencia-modellek megbízhatóságát vizsgáló, négyéves kutatási program indult az Innovációs és Technológiai Minisztérium 1,2 milliárd forintos támogatásával a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
Az IBM felpörgeti a beruházásokat Közép-Kelet-Európában:
a régióban is elérhetővé válik az ügyfelekkel közös fejlesztés lehetősége
Kollaboráció, új technológiák, agilitás: az IBM Client Engineering első kézből nyújt új, innovatív megközelítést a meglévő üzleti problémákra
Az OTP bolgár leánybankja az elsők között vehetett részt a programban
Egy év alatt nyolcszorosára nőtt az igény az IBM Client Engineering agilis fejlesztési módszertanára
1 milliós dolláros fődíj a budapesti startup versenyen
Áprilisban Magyarországra érkezik a világ egyik legnagyobb startup versenye a Startup World Cup. A győztes projekt Amerikában mutatkozhat be az 1 millió dolláros díjazású döntőben, miközben a budapesti elődöntőn eldől a hazai 10 legjobb startupnak járó cím is.
A K+F minősítés milliókat jelenthet a vállalkozásoknak
A kutatás-fejlesztésnek minősített projektek tulajdonosai nem csak pályázati forrásra jogosultak, de a vállalatok adókedvezményt is igénybe vehetnek utánuk. Az immár 10 éve kérhető minősítés akár tízmilliós plusz bevételt is jelenthet, mégis még mindig sok olyan vállalkozás van Magyarországon, amely nem is tudja, hogy kutatás-fejlesztési tevékenységet folytat – ezzel pedig jelentős kedvezményektől esik el. A minősítési rendszer elindítását ünneplő 10. évforduló apropóján erre hívja fel az innovációt folytató vállalkozások figyelmét a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH).
Kiválasztották az ABB egyetemi női mentorprogramjának idei résztvevőit
Az ABB Kft. kiválasztotta az immár hetedik éve meghirdetett női mentorprogramjának öt résztvevőjét.
A 2022 januárjától induló, öt hónapos „Sustainable Talent Program for women in engineering” - elnevezésű programot a vállalat műszaki területeken tanuló női egyetemi és főiskolai hallgatók számára hozta létre.
GreenReg projekt összefoglaló kiadvány
A GreenReg projekt keretében regionális intézményekkel dolgoztunk együtt, ahol a fenntarthatósággal kapcsolatos kompetenciákat fejlesztettük. A projekt 2021. december 31-én zárult, az elmúlt két évben végzett tevékenységeket, elért eredményeket az alábbi kiadványban összegeztük.
Tudományos és innovációs parkot hoz létre a Széchenyi István Egyetem
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban elnyert 6 milliárd 766 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásból valósítja meg a Széchenyi István Egyetem győri Tudományos és Innovációs Parkjának első ütemét az egykori Győri Keksz- és Ostyagyár volt telephelyén. Az ikonikus „kockaépület” átalakítva, felújítva a város új szimbóluma, ékköve lesz. Az egyetem fő kutatási területeire építve kívánja ösztönözni a park révén a régió fejlődését, és arra törekszik, hogy tudományos potenciáljával hozzájáruljon a vállalati szféra sikeres szerepléséhez a nemzetközi versenypiaci világban.
Matrica helyett digitális utastájékoztatás Bécs új metrószerelvényein
Hamarosan forgalomba állnak a Wiener Linien, Bécs közlekedési vállalatának újgenerációs metrókocsijai. Az X-Wagen szerelvények nemcsak modern külsővel és belsővel, hanem innovatív utastájékoztatási rendszerrel is várják majd az utazóközönséget. Az új, vezető nélküli metró először az U1, U2, U3 és U4 metróvonalon közlekedik majd.
Magyar fejlesztésű pedagógiai program változtatja meg az általános iskolai oktatást?
Erős, bizalmon alapuló kapcsolat a szülők, a gyerekek és az iskola között, heti iskolagyűlés, saját virtuális pénznem, valamint egyéni tudáselsajátításon alapuló oktatás. Többek között ezek jellemzik azt az iskolát, amelynek a legfőbb célja, hogy tanulóikat a várható jövőre készítse fel. Olyan tudást adnak az általános iskolás diákoknak, amire évtizedek múlva szükségük lesz, mindeközben minden állami szabályozásnak megfelelnek. Ez a magyar fejlesztésű pedagógiai program azért jött létre, hogy a gyermekek örömmel járjanak iskolába.