Hírek
Tudatos fogyasztás-
GreenReg workshop és networking 2021.10.13.
2021. október 13-án tartjuk a negyedik, egyben utolsó tematikus workshopunkat a GreenReg projekt keretében. Az előadások olyan érdekes témákat érintenek majd, mint a környezettudatos vásárlás, az ökocímkék kérdése és a textilhulladékok kezelése. A workshop ingyenes, de regisztrációhoz kötött! Várunk szeretettel minden érdeklődőt!
GreenReg projekt a GreenTech kiállításon
A projekt előrehaladtával folytatódik a promóciós rendezvénysorozat, melynek keretében saját standon mutatjuk be a a GreenReg projekt együttműködő partnerei által elért eredményeket, valamint általános környezetvédelmi felvilágosítást adunk szakértő segítségével.
Óriáscégek használják a magyar startup módszerét
Az elmúlt másfél év jelentős kihívások elé állította a cégvezetőket, sokak számára a mindennapi működés, a fennmaradás lett a tét. A bizonytalanság nehéz teherként nehezedett munkáltatókra és munkavállalókra egyaránt, az összetartás soha nem volt még annyira fontos, mint ezekben az időkben. Vitathatatlan tény, hogy egy jó csapat együtt csodákra képes, a jó csapat megalkotása pedig a vezető feladata. Az életben maradás kulcsát, a megfelelő szintű teljesítményt a csapat morálja fűti, ami kellő odafigyeléssel, gondoskodással minden körülményben megőrizhető és fejleszthető.
Újabb 35 milliárd forint támogatás a hazai vállalatok innovációira
A gazdaság újraindításában, Magyarország versenyképességének erősítésében jelentős szerep hárul az innovációs teljesítmény növelésére, amelyet a kormány a PIACI KFI konstrukcióval is ösztönöz. A népszerű pályázat újabb fordulójában szerdától 35 milliárd forint támogatás érhető el – jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára.
Az 5G csökkentheti a vidék lemaradását: a világ lakosságának a fele
csak vezeték nélküli hálózatoktól remélhet stabil internetelérést
Egyes kutatások szerint a világ népességének nagyjából a fele nem rendelkezik stabil, megfelelő sebességű internetkapcsolattal, ami több százmillió – döntően vidéki régiókban élő - olyan háztartást feltételez, ahová vagy egyáltalán nem ér el a vezetékes infrastruktúra vagy a meglévő vezetékes hálózat elavult és méretgazdaságossági okokból nem, illetve nehézkesen fejleszthető. Ezen a problémán is segíthet az 5G terjedése: a többszörösére bővülő kapacitás révén a szolgáltatók a modern vezetékes elérésekkel összemérhető vezeték nélküli kapcsolatot képesek nyújtani.
Robbanás előtt az egészségügyi digitalizáció Magyarországon
A technológián belül világszerte az egyik legforróbb piac jelenleg az egészségügyi digitalizáció, mely szakértők szerint a 2019-es 175 milliárd dolláros szintről 2025-re eléri majd a 660 milliárd dollárt. A koronavírus-járvány további hatalmas lökést adott a szegmensnek, hiszen 2021 első félévében globálisan megközelítette a 15 milliárd dollárt az egészségügyi digitalizációba áramló befektetések mértéke, ami meghaladja a teljes 2020-as volument.
ITM-államtitkár: indul a munkahelyi képzéseket támogató 70 milliárd forintos program
Indul a munkahelyi képzéseket támogató 70 milliárd forintos kormányzati program, első körben 15 milliárd forintos keretösszegre pályázhatnak a vállalkozások október 1-jétől - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára Budapesten sajtótájékoztatón.
Lakossági napelemes és fűtési rendszerek: jön az új pályázat, várják a véleményeket
Szeptember 12-éig lehet véleményezni a lakossági napelemes és fűtési rendszerek támogatásáról szóló pályázati tervet – jelentette be Steiner Attila, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikárét felelős államtitkára.
Fesztiválokon és katasztrófa sújtotta területeken is bevethető az új magyar innováció
Bár nem egy űrből érkező tér-idő dimenziót meghajlítani képes kozmikus kockáról van szó, az NN Power Energetikai cég olyan megoldást fejlesztett, mely szélsőséges körülmények között, zöld energiával és egyéb áramforrással ötvözve képes biztosítani a folyamatos áramellátást katasztrófa sújtotta területeken, fesztiválokon, vagy akár kórházakban.
A termelékenység növekedéséhez több innováció kell
Magyarországon az innovatív cégek aránya 28,7 százalék, és ezek közül azok aránya, amelyeknek legalább egy olyan innovatív termékük van, amely nemcsak a cégnél, hanem a piacon is újnak számít, 11,5 százalék. Ez a 25. helyre elég.
Szerző: Csath Magdolna, a Nemzeti¬ Versenyképességi Tanács tagja, egyetemi tanár
A tudomány és az innovációs politika jövője: mi vár ránk az elkövetkező évtizedekben?
Az előttünk álló évtizedekben a tudomány és a technológia számos kihívással néz majd szembe, a világjárványoktól kezdve, az éghajlatváltozáson és élelmiszer- illetve vízhiányon át, a különböző előre nem látható válságokig. Ezért különösen fontos, hogy a tudományos kutatások tervezése és kivitelezése megfeleljen és igazodjon ezekhez a kihívásokhoz és a társadalmi igényekhez.
75 milliárd forint friss forrást kapnak az egyetemek kutatás-fejlesztésre
Idén is megnyílik a Tématerületi Kiválósági Program (TKP), amelynek keretében a kormány a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból mintegy 75 milliárd forinttal támogatja a felsőoktatási intézmények legfontosabb társadalmi és gazdasági kihívásokra válaszokat adó, kiemelt kutatási tématerületeit – jelentette be Schanda Tamás.