Hírek
Elindult a GINAPP, a Pénzügyminisztérium első mobilappja
Elindult a Pénzügyminisztérium első mobiltelefonra kifejlesztett alkalmazása, a GINAPP, amellyel a vállalkozások gyorsan és egyszerűen értesülhetnek az aktuális pályázatokról - jelentette be a pénzügyminiszter csütörtökön a Facebookra feltöltött videójában.
Innovatív magyar cégeket köt össze a világpiaccal a KPMG
Immár 7 magyar céget találhatunk az ingatlanszektor digitális technológiai innováció topligájáról — a KPMG által — készített listán. A startup világ egyik legélénkebb szegmensének tartott, úgynevezett proptech piacon a befektetési kedv 5 év alatt megtízszereződött. Tavaly már 2,6 milliárd dollár friss tőke áramlott az ingatlanszektor digitalizációját segítő vállalkozásokba, de előzetes adatok szerint 2020 első félévében 7 milliárd dollárnyi üzlet született, a COVID-válság kiváltotta digitalizációs boomnak köszönhetően.
„KLÍMABARÁT KÖZLEKEDÉS MINDENKIÉRT”-EURÓPAI MOBILITÁSI HÉT
Az idei év mottója: „Klímabarát közlekedés mindenkiért”. Ez tükrözi azt a nagyszabású európai tervet, amely kontinensünket 2050-re karbonsemlegessé szeretné tenni és amely az Európai Zöld Megállapodás (European Green Deal) fontos eleme. A téma ezen felül nagy hangsúlyt fektet a kibocsátásmentes közlekedés hozzáférhetőségére és a minden európai polgárt bevonó keretelvek kidolgozására.
Ismét pályázhatnak a startupok az OTP Csoport programjára
Szeptember közepétől ismét pályázhatnak a startupok az OTP Startup Partner Programra. Az OTP Csoport kiemelkedő értéket lát az innovatív vállalkozásokkal közös újításokban, amit az is bizonyít, hogy az elmúlt években közel 900 startup esetében vizsgálták meg a közös munka lehetőségét, 30 tesztprojektet valósítottak meg, és 12 céggel került sor a tesztidőszakon túlmutató együttműködésre. A Csoport negyedik nemzetközi startup programjára 2020. október 23-ig jelentkezhetnek a hazai és külföldi, már intenzív növekedési fázisban lévő startupok. A sikeres együttműködést banki vezetők, mentorok és elismert szakértő partnerek támogatják majd.
Soha nem látott méretű források érkeznek a magyar gazdaságba a vállalkozások fejlesztésére
Soha nem látott méretű források érkeznek a magyar gazdaságba a vállalkozások fejlesztésére a 2021-2027-es európai uniós pályázati ciklusban - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára kedden, Dunakeszin.
Innovációs versenyt hirdet az ExxonMobil
A gazdasági fejlődés és a klímavédelem, a felelős és tiszta energiafelhasználás, valamint a hagyományos és a megújuló energiaforrások innovatív összehangolásának témájában hirdet innovációs pályázatot hazai diákoknak a világ vezető energiavállalata, az ExxonMobil. A versennyel a vállalat ösztönözni kívánja a magyar diákok innovációs gondolkodását, valamint fokozni a társadalmi párbeszédet az energiafelhasználás, energiaátmenet és a klímavédelem témakörében.
A hatékony kontaktkutatásban elengedhetetlen a mobiltelefonos applikációk használata
A kormány által fejlesztett mobilapplikációk, például a VírusRadar alkalmazás használata a koronavírus-járvány második hullámában életeket menthet - mondta az innovációs és technológiai miniszter szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Így próbálják csökkenteni költségeiket a brit gyáripari szereplők a járvány után
A járvány miatt elrendelt karantén során a negyedével visszaesett a brit gazdaság, az ipar exportja pedig negatív rekordot döntött 2020 második negyedévében. Egy lehetséges megoldás az innováció — ahelyett, hogy a különböző gyártási folyamatokat harmadik félhez szerveznék ki, a vállalatok új, megtérülő technológiákba fektetnek a “házon belüli” megoldásokért.
Tudományos és innovációs parkot hoznak létre Nagykanizsán
A Pannon Egyetem, valamint a Mol és helyi cégek részvételével körforgásos gazdasági kompetencia központot, továbbá tudományos és innovációs parkot is létrehoznak Nagykanizsán - jelentette be pénteken a dél-zalai városban az innovációs és technológiai miniszter.
A felhőből foglalkoztathatnak mesterséges intelligenciát a hazai vállalatok
Ügyeket intéz, tájékoztat, időpontot foglal, hibát hárít el, küldeményt követ nyomon, hozzáférési jogokat kezel és útbaigazít. Mindezt maximális hozzáértéssel, fáradhatatlanul, végtelen türelemmel és a nap 24 órájában végzi a T-Systems digitális üzleti asszisztense. A mesterséges intelligencia alapú Vandát hamarosan – felhőalapú megoldáson keresztül – dedikált feladatokkal is megbízhatják azok a vállalkozások, amelyek akár ügyfélszolgálati, akár adminisztratív, akár termelési tevékenységüket szeretnék egyszerűbbé és hatékonyabbá tenni. A Mesterséges Intelligencia Koalíció tagjaként a T-Systems Magyarország MI Stratégiájához igazodva valamennyi területen – az alapvető technológiáktól a konkrét transzformatív programok megvalósításáig – támogatni tudja ügyfeleit, a hazai gazdaság szereplőit.
Samsung Life Unstoppable konferencia – az innováció új korszaka
A Samsung egy különleges virtuális megoldással jelentette be legújabb fejlesztéseit a mobiltechnológia, a viselhető okoseszközök, a TV- és audiomegoldások és az intelligens háztartási berendezések terén. A Life Unstoppable, az Élet Megállíthatatlan eseményen a vállalat bemutatta, miként változtathatják meg a csatlakoztatott eszközök a felhasználók életmódját.
Hogyan lehet a jövő a magyar kutatás-fejlesztésé?
A gazdasági növekedés alapvető mozgatórugója a kutatás és fejlesztés. A kutatók reputációja várhatóan tovább nő a koronavírus-járvány nyomán, és az is egyértelművé vált, hogy a k+f ereje számos fél együttműködésén alapszik, szemben a jelenleg uralkodó rendszerrel, amikor egy-egy vállalatban vagy országban elszigetelten valósul meg.
Rekordbővülést hozott a koronavírus az e-kereskedelemben
A koronavírus-járvány hatásaként jelentősen megnőtt az online vásárlási kedv, így gyorsult az online kiskereskedelmi szektor növekedése is: az év első hat hónapjában az összesített belföldi online forgalom meghaladta a bruttó 355 milliárd forintot, ami közel 35%-os bővülés 2019 azonos időszakához viszonyítva. Leginkább az élelmiszerek, a drogériai és háztartási cikkek, az otthon, kert és barkács termékek, valamint a számítástechnikai eszközök iránt ugrott meg az online kereslet – derül ki, a GKI Digital és az Árukereső.hu friss kutatásából, mely a hazánkban működő webáruházak körében készült.
Mesterséges intelligencia segíti a kkv-kat
Új, teljesen automatizált pályázat-előkészítő rendszert fejlesztettek ki a Virtuális Erőmű Program (VEP) szakemberei. A mesterséges intelligenciára épülő, egyedi és ingyenes megoldás percek alatt megmutatja a cégeknek, hogy milyen energiahatékonysági és zöldenergetikai támogatásra jogosultak, mekkora összegű támogatást igényelhetnek, és a beruházás mennyi idő alatt térülne meg.
Szeptember 18-ig pályázhatnak az inkubátorok a Startup Factory felhívásra
Szeptember 18-ig pályázhatnak a startupokat felkaroló inkubátorok szakértői tevékenységeik és mentorálási szolgáltatásaik támogatására a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által meghirdetett kétmilliárd forint keretösszegű Startup Factory felhívásra – közölte a hivatal elnöke egy szerdán tartott sajtóeseményen, Budapesten.