Hírek
Ősztől új pályázat ösztönözheti a magyar és szász vállalkozások innovatív együttműködéseit
A digitalizáció, a hidrogéntechnológia és a körforgásos gazdaság voltak Palkovics László innovációs és technológiai miniszter és Thomas Schmidt, szász tartományi regionális fejlesztésért felelős miniszter mai budapesti találkozójának fő témái. A tárgyalófelek egyetértettek abban, hogy a kétoldalú kapcsolatokat a kis- és középvállalkozói és a felsőoktatási együttműködésben, az elektromobilitás fejlesztésében is érdemes elmélyíteni.
A gazdaság újraindításának kulcsszava: innováció!
Közhelynek számít már, de ettől még igaz, hogy a gazdasági környezet a cégek körül gyorsuló tempóban változik. Ez azt is jelenti, hogy nem lesz visszatérés a korábbi környezeti állapotokhoz. Ezért minden területen megújulásra, innovációra van szükség. Változnak a piaci körülmények és a vevők viselkedése. Ezért nem lehet a korábbi módszerekkel visszaszerezni a régi vevőket, és végképpen nem lehet új vevőket, új piacokat találni.
Hatvan kkv fejlesztését segíti a Tungsram-iLex platformja
A kis- és közepes vállalkozások piacképes innovációjának megvalósításában, az ehhez szükséges anyagi támogatás előteremtésében, valamint a szabadalom megszerzésében nyújt segítséget már csaknem 60 vállalkozásnak az idén februárban elindult Tungsram-iLex innovációs piactér - közölte a Tungsram és az iLex Group.
Közös pályázatot hirdet a Vodafone és a Kreatív
A Vodafone Magyarország és a Kreatív közös pályázatot hirdet Ready névvel, melynek célja, hogy ösztönözze, elismerje és támogassa azokat a vállalkozásokat és magánszemélyeket, akik alkalmazkodni tudtak a járványhelyzet miatt kialakult változásokhoz, és sikeresen leküzdötték kihívásaikat– „readyk”, azaz felkészültek, bármit is hoz a holnap. Az értékes tárgyi nyeremények mellett a fődíjas pályázók nagyértékű kurzus-részvétellel és tanácsadással is gazdagodhatnak, a beküldött pályamunkákat mindkét kategóriában neves zsűri értékeli majd.
A családok is a környezetvédelem mellett teszik le a voksukat
A Fiatal Családosok Klubja (FICSAK) országos online kutatást végzett a családosok körében a környezetvédelemmel kapcsolatban. A kérdőív célja az volt, hogy kiderüljön, hogyan vélekednek a családok környezetünk megóvásáról, mi érdekli őket a témakörön belül, hol számítanak iránymutatásra, segítségre. A jó hír, hogy a szülőknek már egyáltalán nem ismeretlen fogalom a környezettudatosság, de még van hova fejlődnünk.
50 milliárdnál járnak a bértámogatási programok, augusztus végéig igényelhetők
Augusztus végéig még igényelhető a munkahelyvédelmi és a k+f+i bértámogatás - emlékeztetett az Innovációs és Technológiai Minisztérium. Eddig 15 ezer vállalkozás élt a lehetőséggel 225 ezer munavállalóra, több mint 50 milliárd forint értékben.
Jövő áprilistól a szakképzésben és a felnőttképzésben is elérhető lesz diákhitel
A felnőttképzés és a szakképzés megújításának újabb lépéseként a Kormány a két évtizedes múltra visszatekintő, nemzetközi szinten is elismert magyar diákhitelezés kibővítéséről döntött. 2021 áprilisától a felsőoktatási diákhitelekhez hasonló, rendkívül kedvező feltételekkel válnak elérhetővé a felnőttképzési és szakképzési hitelek a Diákhitel Központnál – tájékoztatott György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára, valamint Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója. Az intézkedés célja a megújult szakképzés még versenyképesebbé tétele, illetve a felnőttképzésekben résztvevők számának növelése.
Együttműködik a pécsi egyetem és a zalai tesztpálya
A drónok, a mesterséges intelligencia és az építészet területén alakulhat ki leginkább együttműködés a Pécsi Tudományegyetem és a zalaegerszegi ZalaZone Járműipari Tesztpálya között, amelyek az innovációs és technológiai miniszter jelenlétében írtak alá együttműködési megállapodást a zalai megyeszékhelyen pénteken.
Kutatási és innovációs szakmenedzser/szakközgazdász szakirányú továbbképzés a Pannon Egyetemen
Szerezzen a kutatásfejlesztési és innovációs projektek menedzseléséhez szükséges átfogó és interdiszciplináris elméleti és módszertani ismereteket a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karán 2020 szeptemberében újrainduló Kutatási és innovációs szakmenedzser/szakközgazdász posztgraduális képzésen!
Meghosszabbított határidővel, augusztus 14-ig lehet jelentkezni a Zöld Nemzeti Bajnokok előminősítésére
A magyar kormány kiemelt célja a zöldgazdasághoz és -iparhoz kapcsolódó, nagy növekedési potenciállal rendelkező feldolgozóipari vállalkozások technológiaváltást segítő fejlesztéseinek támogatása. A 7,3 milliárd forintos keretösszegű Zöld Nemzeti Bajnokok konstrukció esetén az előminősítésre jelentkezés határidejét a vállalkozói visszajelzések alapján a tervezetthez képest meghosszabbítják, így arra 2020. augusztus 14-ig van lehetőség.
Kitörési lehetőség a magyar vállalkozások számára
Az Enterprise Europe Network és a HEPA Exportakadémia együttműködésében megrendezett online szakmai találkozón azokat a nemzetközi trendeket és kitörési pontokat mutatták be, amelyek a hazai vállalkozások számára útmutatóként szolgálhatnak a következő 10 év fejlesztéseihez. Ahhoz, hogy a hazai cégek fel tudják venni a versenyt a nemzetközi piacokon, nemcsak a termékeiket és szolgáltatásaikat kell korszerűsíteni, hanem a teljes működési folyamataikat, az innováció hordozója ugyanis a cég maga.
Szeptemberben újabb pénzosztás lesz a piacvezérelt innovációknak, a kiscégek is figyeljenek
Tavasszal nagyon nagy volt az érdeklődés a Piacvezérelt KFI pályázat iránt, ezért „terveink szerint szeptemberben újra megnyitjuk majd”, már a tervezőasztalon van a kiírás – árulta el a Portfolio-nak adott interjúban Birkner Zoltán.
Kevesen gondolnák, mennyire környezetszennyező az a ruha, amit hordanak
A fast fashion, azaz a gyorsan készülő ruhák korszakát éljük: a bevásárlóközpontokban a legtöbb ruházati bolt ebbe a kategóriába sorolható. A textilipar és a ruhagyártás a leginkább környezetszennyező iparágak közé sorolható, de a fenntarthatóság trendi lett az elmúlt években a divatszakmában – hangzott el a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány Otthon is Műhely c. beszélgetésében.
Megnyíltak az uniós támogatások a kkv-k előtt
A kormány a lehető legtöbb segítséget megadja a magyar vállalatoknak ahhoz, hogy sikerrel pályázzanak közvetlenül is uniós forrásra, ezért újraindítjuk – a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) közreműködésével – a kkv-knak szóló mentorprogramunkat, amelynek keretében térítésmentesen kaphatnak gyakorlatorientált felkészítést a jelentkezők – jelentette be Schanda Tamás a közösségimédia-oldalán.
A megfelelő helyzetfelmérés könnyebbé teheti a termékfejlesztést
A technológiai innováció elengedhetetlen a versenyképesség megőrzéséhez. A termékfejlesztés során a konstruktőröknek gyakran kell új technológiák használatáról döntenie, a megfelelő kiválasztása azonban sokszor nem egyszerű feladat. A munkát könnyebbé teheti az úgynevezett Technológiai érettségi szint skáláján alapuló, összesen hét kérdés megválaszolása.