Hírek

PIKK - KKV-együttműködés az új Pannon Innovációs és Kreatívipari Klaszterben
A Pannon Novum Nonprofit Kft. menedzsment szervezetként nyújtotta be a klaszter közös pályázatát az „NYDOP 1.1.1/A-11 Vállalati együttműködés és klaszterek támogatása” pályázati forrás keret terhére, melyet a napokban meg is nyert.
The EU Service Directive and its Practical Advantages
You are a service provider and you want to extend your service to clients in neighboring regions? How to get quick & easily through the formal procedures for service providers in Centrope countries.
A Bizottság az EU projektek társfinanszírozási rátájának növelését tervezi
Az Európai Bizottság olyan intézkedéseket tervez, melyek nagymértékben megkönnyítik az Európai Unió legnehezebb helyzetben lévő gazdaságainak talpra állását a strukturális alapokból megvalósuló projektek önerőszükségletének csökkentésén keresztül.
Együttműködik a Magyar Spin-off és Start-up Egyesület és a Compleo Kft.
Együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Spin-off és Start-up Egyesület elnöke, dr. Bágyi István, és a Compleo Kft. ügyvezetője, Szobonya Péter. A megállapodás alapján az innovatív ötletek, megoldások, és az ezek hasznosítására létrejött vállalkozások támogatását végző Egyesület tevékenységét a Compleo oly módon segíti, hogy pénzügyi, finanszírozási, üzletfejlesztési, forrásbevonási kérdésekben ingyenes konzultációs lehetőséget kínál az Egyesület tagjai és partnerei részére, akik a Compleo további szolgáltatásait pedig jelentős kedvezményekkel vehetik igénybe.
Az NNG az European Business Award díj döntősei között
A gépjárműipar számára kifejlesztett legújabb navigációs megoldása révén az NNG tovább jutott az innovációt és a helyes gyakorlatot elismerő rangos díj, az European Business Award várományosainak második körébe.
Lemarad Európa a digitális versenyben
Az egységes európai digitális piac kialakulásának fő akadályát az eltérő tagállami szabályozási megközelítések jelentik. Ha az európai harmonizációs folyamatban valamennyi résztvevő időben végezne feladatával, az európai digitális menetrend valódi versenyt hozhatna.
Áfa: a magyar szabályozás sérti az uniós jogot
A ki nem fizetett beszerzésekhez kapcsolódó áfa-visszatérítését kizáró magyar szabályozás nincs összhangban az uniós joggal – szögezte le csütörtöki ítéletében az Európai Bíróság. A luxemburgi székhelyű taláros testület első alkalommal marasztalta el kötelezettségszegési eljárás keretében Magyarországot az EU-jog megsértése miatt.
Az Új Széchenyi Terv pályázóinak kétharmada kis- és középvállalkozó
Molnár Ágnes fejlesztéspolitikai koordinációért felelős államtitkár összegzése szerint az Új Széchenyi Terv vállalkozásfejlesztési pályázatai iránt továbbra is kimagasló az érdeklődés, de egyre növekvő számú pályázat érkezik a Zöldgazdaság-fejlesztési Programra és a Közlekedésfejlesztési Programra is.
Intel Challenge Europe 2011
Az "Intel Berkeley Technology Entrepreneurship Challenge" program részeként megrendezésre került 2011 tavaszán az "Intel Challenge Europe 2011" Innovációs Technológiai Üzleti Terv Verseny. Pályázni lehetett high-tech területen kidolgozott projektek megvalósítására készített üzleti tervekkel. A Nyugat-dunántúli Régióból bekerült a regionális döntőbe egy a Pannon Novum által mentorált csapat a SightQ látásvizsgáló készülékkel.
Dél-alföldi Regionális Innovációs Stratégia
A Dél-alföldi Regionális Innovációs Ügynökség Közhasznú Egyesület kidolgozta a Dél-alföldi Regionális Innovációs Stratégia végleges változatát, amelynek fő célkitűzése a regionális innovációs rendszer lehetséges fejlődési irányainak kijelölése, figyelembe véve a regionális adottságokat, folyamatokat és feltételeket.
Közép Kelet Európa innovációs lemaradása - cikk a New York Times-ban
A The New York Times online kiadása a hétvégén több cikkben foglalkozik térségünk gazdasági talpra állásával. A cikkek Kelet Közép-Európa országainak főbb makroökonómiai jellemzőivel, a gazdasági válságból való kilábalással, egyes nagy múltra tekintő vállalkozások (pl. Herendi Porcelángyár) alkalmazkodási képességeivel, illetve a régió innovációs teljesítményének az uniós átlagtól való elmaradásáról értekeznek.
Középszerű az EU innovációs teljesítménye
Egy friss innovációs összeállítás szerint az EU mindent összevetve meglehetősen középszerűen teljesít, bár a tagállamok közül kiemelkedik Finnország és Svédország teljesítménye. Magyarországnak is bőven van még behoznivalója.
A pályázati részvételt növelné az új kutatási keretprogram
Ősszel mutatja be az Európai Bizottság a 2014-2020 közötti kutatási keretprogramját – jelentette be az innovációért felelős biztos a lengyelországi Szopotban, a versenyképességi miniszterek informális ülésén. Máire Geoghegan-Quinn elmondta, 2007-hez képest 2020-ra megduplázódik a K+F-re fordítható uniós források összege.
Hétmilliárd eurót oszt ki jövőre az EU kutatásfejlesztésre
Hosszú távon 450 ezer új munkahelyet ígér az Európai Bizottság attól az összesen hétmilliárd eurós kutatásfejlesztési pályázattól, amelynek részleteit most mutatta be a testület.
Megemelkedett az Innovációs eredmények hasznosításának támogatása mikro-, kis és középvállalkozások részére című pályázat keretösszege
Az Innovációs eredmények hasznosításának támogatása mikro-, kis és középvállalkozások részére című pályázat keretösszege 1 000 000 000 forinttal megemelésre került. Így a konstrukció jelenleg rendelkezésre álló keretösszege 2,00 milliárd forint.
Újra van motorgyártás Magyarországon
Végre megtört a jég, harminchat év után ismét van motorgyártás hazánkban. Az elektromos járműveiről ismert, Amerikában piacvezető Brammo és nemzetközi partnere, a szingapúri tulajdonú Flextronics a sárvári üzemet választotta, ahol ezentúl az európai és amerikai piacra gyártanak majd motorkerékpárokat.
Megváltozott munkaképességűek a munkaerőpiacon
Az ERFO Nonprofit Kft. és a győri Széchenyi István Egyetem együttműködésének eredményeként elindulhat egy innovatív LED technológiájú, világításcélú termékcsalád gyártása a cég budapesti telephelyén.
7 milliárd euró a kutatás szolgálatában
Az EU legutóbbi kutatási pályázati felhívása az innovációra és a jó ötletek piaci hasznosítására összpontosít. A 2007 és 2013 közötti időszakra szóló kutatási keretprogram számára elkülönített 53 milliárd euróból az EU mintegy 7 milliárd eurót fordít a most meghirdetett pályázatok finanszírozására.
Szellemivagyon-értékelés a kutatóintézetekben: A technológiatranszfer nélkülözhetetlen eszköze
Napjainkban az egyes kutatóintézetek és felsőoktatási intézmények számára egyre fontosabbá válik, hogy megismerjék szellemivagyon-portfóliójuk értékét.
Az innovációs járulék ellenőrzésével összefüggő tapasztalatok
Az adózók körében az innovációs járulékot a „kis adónemek” között szokták említeni, azonban a járulékcsökkentést igénybe vevő kötelezettek esetében, ha csak az elmúlt 1,5-2 évben folytatott ellenőrzéseket vesszük alapul, igen jelentős számban születtek innovációs járulék adónemben megállapítások, az igénybe vett K+F (kutatási-fejlesztési) szolgáltatások során észlelt tartalmi hiányosságok miatt.

Közösség