Hírek

Mennyire innovatívak a magyar cégek?
Az OTP Bankcsoport kezdeményezésére izgalmas innovációs vállalkozás indult útjára a hitelintézet, az OTP Hungaro-Projekt tanácsadó cég, a Portfolion Kockázati Tőkealap-kezelő, a Magyar Innovációs Szövetség és a Világgazdaság szakmai támogatásával. Az érintettek elhatározták, hogy közös erővel elkészítik Magyarország vállalati innovációs térképét azzal a céllal, hogy végre pontos kép alakuljon ki a cégek szándékairól és lehetőségeiről.
A jövő évi költségvetésben egy helyen szerepelnének a fejlesztési források
A forráskoordináció érdekében a 2012-es költségvetésben önálló fejlesztési fejezetet szeretnének megjeleníteni - mondta Molnár Ágnes, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejlesztéspolitikai államtitkára csütörtökön háttérbeszélgetésen, Budapesten.
A magyar találmány is versenyben van az európai innovációs díjért
Egy magyar találmány is bekerült az Európai Szabadalmi Hivatal innovációs versenyének döntőjébe. A háromdimenziós virtuális mikroszkópnak nanoméretű implantátumokkal és egy speciális kemencével kell harcba szállnia a díjért.
REZIPE projekt 2. hírlevele
A REZIPE projekt, olyan módszert mutat be, amely a széndioxid, nitrogén oxidok és a szállópor koncentrációt csökkenti nulla káros anyag kibocsátású járművek városi közlekedésbe történő bevezetésével. Az elektromos járművek által felhasznált energia megújuló és tiszta energiaforrásokból származik. Kísérleti projektek keretében hat európai városban kerülnek tesztelésre a járművek.
Innovációs információk vállalkozóknak
Helyi vállalkozóknak tartottak az innovációval kapcsolatos előadást csütörtökön a nagykanizsai Inkubátorházban.
Új Széchenyi Terv pályázati roadshow Keszthelyen
Tisztelettel meghívjuk rendezvényünkre , mely a februárban véglegesítésre került, az ÚjSzéchenyi Terv keretében elérhető pályázati lehetőségeket mutatja be. Helyszín: Keszthely, Bercsényi u. 2/A. /Keszthelyi Ipartestület Időpont: 2011. március 3. 10.00
Új széchenyi Terv Pályázati roadshow Nagykanizsa
Tisztelettel meghívjuk rendezvényünkre , mely a februárban véglegesítésre került, az ÚjSzéchenyi Terv keretében elérhető pályázati lehetőségeket mutatja be. Helyszín: Nagykanizsa, Zrínyi u. 21./Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Időpont: 2011. március 2. 10.00
Vállalkozói Innovációs Nap
Időpont: 2011. február 24., (csütörtök) 13.30-16.30; Helyszín: Nagykanizsai Inkubátorház és Innovációs Központ, 8800 Nagykanizsa, Buda Ernő u. 19. 1. emelet
Régi álom vált valóra: önálló főiskolai kart avattak Zalaegerszegen
A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) Pénzügyi és Számviteli Karának zalaegerszegi intézete ez év januárjában önálló Gazdálkodási Karrá vált, melynek avatóünnepségét szerdán tartották az intézményben. Az eseményen beszédet mondott Kövér László, az Országgyűlés elnöke, valamint a szintén zalai kötődésű Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke.
Márciustól érdemes lesz pályázni
Akár 15 ezer projekt is európai uniós támogatáshoz juthat az Új Széchenyi-terv (ÚSZT) innovációs eredmények hasznosítását ösztönző most megjelent kiírásai keretében.
Felpörgetheti a gazdaságot az egyetemi innováció?
A Gazdaságilag Hatékony Tudástranszfer szakmai műhelykonferencián innovációs szakemberek, egyetemi oktatók-kutatók és a befektetői oldal képviselői vitatták meg a hazai innováció helyzetét, lehetőségeit.
A feltalálókat segítené Brüsszel
Az Európai Parlament 471 igen, 160 nem és 42 tartózkodás mellett elfogadta a megerősített együttműködési eljárást a közös európai uniós szabadalmi rendszer kialakítása érdekében.
Közép-Európa műszaki tudásközpontja lehet Nyugat-Magyarország
Annak érdekében, hogy a Csehország, Ausztria, Szlovákia és Magyarország közös határai mentén kialakított CENTROPE Régió továbbra is az autóipar "fellegvára" maradjon, a városok és tartományok egyetemeinek, főiskoláinak és szakképző intézményeinek nagyon szoros kooperációjára van szükség, így Nyugat-Magyarország Közép-Európa egyik műszaki tudásközpontja lehet - közölte a CENTROPE együttműködés kommunikációjáért felelős ügynökség.
Felfrissíti a Bizottság a KKV-szektort
Egységes társaságiadó-alapot, egyablakos ügyintézést, és könnyebb forrásszerzést ígér az Európai Bizottság az uniós kis- és középvállalkozásoknak (KKV), a szektor helyzetének javítását célzó keretprogram félidei felülvizsgálatában. A testület szerint az Európai Kisvállalkozói Intézkedéscsomag az elmúlt két évben is sikeres volt, csökkentek a vállalkozói terhek, és a körbetartozások mértéke.
Együttműködési megállapodás a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Talentis Group között
Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter és Kenyeres Sándor, a Talentis Group igazgatóságának elnöke közös gazdasági társaság alapításáról szóló szándéknyilatkozatot írtak alá 2011. február 17-én, Budapesten. A Zsámbéki-medencében tervezett nemzetközi tudásközpont az Új Széchenyi Terv nemzeti programjai részeként valósulhat meg.
Új, uniós támogatásból megvalósuló közbeszerzéseket ellenőrző rendszer
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség az Európai Bizottság iránymutatásának megfelelően új központosított ellenőrzési rendszert vezetett be az uniós finanszírozású beruházások közbeszerzéseinek ellenőrzésére, amely arra hivatott, hogy megszüntesse az eddig tapasztalt súlyos szabálytalanságokat és a szabálytalanságok következtében a forrásvesztést.
Európai „nagykövet” segíti a kisvállalkozókat
Külön ember felügyeli mostantól, hogy kisvállalkozói törvény rendelkezéseit a tagállamok megfelelően átültessék a gyakorlatba.
Pályázati roadshow – Új Széchenyi Terv
Tisztelettel meghívjuk rendezvényünkre, mely a februárban véglegesítésre került, az Új Széchenyi Terv keretében elérhető pályázati lehetőségeket mutatja be.
Megjelentek az Új Széchenyi Terv újabb pályázatai
Elérhetőek a vállalkozásfejlesztés, zöldgazdaság, foglalkoztatás, egészségipar, tudomány-innováció, közlekedésfejlesztés kitörési pontokhoz kapcsolódó pályázatok, melyekre március 1-jétől nyújthatják be ötleteiket a potenciális projektgazdák.
Intézményi változás a Kutatás-Fejlesztés-Innováció területén
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal a 303/2010. (XII. 23.) Korm. rendelet értelmében 2011. január 1-i hatállyal Nemzeti Innovációs Hivatalként folytatja működését. A Kutatási és Technológiai Innovációs Alap terhére a rendelet hatálybalépését megelőzően kötött támogatási szerződések tekintetében és az Alap kezelésében a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség lett az illetékes.

Közösség